BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Elektromobilių infrastruktūros plėtra

Viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros tikslas – kuriant ir plėtojant viešai prieinamą elektromobilių įkrovimo prieigų tinklą Lietuvoje, skatinti naudotis elektromobiliais, siekiant sumažinti naftos produktų vartojimą transporto sektoriuje ir sušvelninti transporto neigiamą poveikį aplinkai.

Pirminė elektromobilių įkrovimo infrastruktūra buvo kuriama ir plėtojama penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir kurortuose, taip pat pagrindiniame transeuropiniame kelių tinkle (angl. TEN-T Core network), t. y. šalia tarptautinių automagistralių (valstybinės reikšmės magistralinių kelių) E85 ir E67, vėliau - ir šalia kitų kelių, priklausančių TEN-T tinklui, pagal technines galimybės  maždaug kas 50 kilometrų, susisiekimui elektromobiliais tarp miestų užtikrinti.

2014-2017-2018 m. elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtra valstybinės reikšmės keliuose:

 

2014-2020 metais automagistralėje Vilnius–Klaipėda, automagistralėje Vilnius–Panevėžys ir šalia kitų valstybinės reikšmės kelių jau įrengta 26 viešosios didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelės:

Atsižvelginat į sparčiai augantį įkrovimo poreikį kelyje A1 ruože tarp Vilniaus ir Kauno, planuojama, kad 2021 metais pradės veikti dar 2 įkrovimo stotelės.

Ši infrastruktūra kuriama ir plėtojama atsižvelgiant į patvirtintus Europos Sąjungos standartus ir sudarant galimybę įkrauti visų tipų elektromobilius (trijų tipų prieigos - AC ir DC (Combo2 ) arba DC (CHAdeMO) - kur elektromobilį galima įkrauti iki 50 kW galia). 

Informacinėje sistemoje www.eismoinfo.lt yra teikiama informacija apie šių elektromobilių įkrovimo prieigų tipą, būseną ir užimtumą tikruoju laiku.

    

ELEKTROMOBILIŲ ĮKROVIMO INFRASTRUKTŪRA MIESTUOSE

Pasinaudoti ES investicijomis elektromobilių įkrovimo prieigoms įrengti iš viso planuoja 17 Lietuvos savivaldybių. Šiam tikslui skirtos Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Prieigas planuojama įrengti iki 2020 m. pabaigos.

Iki 2021 metų vasaros Lietuvos savivaldybėse atsiras dar 100 naujų elektromobilių įkrovimo stotelių. Jų tinklo plėtrą įgyvendina Transporto kompetencijų agentūra drauge su 39 šalies savivaldybėmis, kurių pasirinktose vietose ir bus įrengtos 22 kW galios stotelės.

Daugiausiai stotelių – 20 vnt. bus perduota Vilniaus miestui, po 10 vnt. – Kaunui ir Panevėžiui, 8 vnt.– Klaipėdai, 5 vnt. – Šiauliams, 4 vnt. – Mažeikiams, po 3 vnt. – Jonavai, Tauragei ir Kėdainiams. Po 2 stoteles gaus Utena, Visaginas, Kretinga ir Radviliškis, o likusios 26 savivaldybės gaus po 1 stotelę.

Priimdamos stoteles savivaldybės įsipareigos per vienerių metų laikotarpį jas įrengti pačių pasirinktose vietose, kurios būtų viešos – t.y. laisvai prieinamos 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę. Taip pat savivaldybės savarankiškai spręs dėl jų eksplotavimo. 

Šios elektromobilių įkrovimo stotelės bus įrengiamos laikantis taikos sutarties tarp Energetikos ministerijos ir Vokietijos įmonės „Danpower“ sąlygų. Įgyvendinti šį projektą buvo pavesta Transporto kompetencijų agentūrai.

Daugelis savivaldybių elektromobilių įkrovimo infrastruktūros iki 2030 metų plėtrą yra numačiusios savo Darnaus judumo mieste planuose (DJMP) https://sumin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/darnaus-judumo-mieste-planai :

VILNIUS. Sostinėje šiuo metu veikia apie 130 elektromobilių įkrovimo stotelių (dalis jų nėra viešos), Vilniaus miesto elektromobilių įkrovimo stotelių žemėlapį galite pasižiūrėti čia:

https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1z_T_HwT-og9V32_UCC9NYpwfuPsVEZzc&ll=54.709993034940794%2C25.25231585000006&z=12

Atsižvelgiant į didėjanti elektromobilių skaičių ir įkrovimo prieigų poreikį iki 2020 m. pabaigos Vilnius numatė įrengti 59 viešąsias elektromobilių įkrovimo prieigas, pagal Vilniaus miesto tarybos patvirtintą prieigų įrengimo vietų planą. Iš šių 59 prieigų viena prieiga – įprastos galios, viena prieiga – itin didelės galios (272 kW galios), likusios ­– didelės galios (šioje prieigose vienu metu galės krautis 2 elektromobiliai). Elektromobilių įkrovimo kaina prieigose bus skaičiuojama už naudojimosi ja laiką. Didžioji dalis jų (50) jau įrengta ir veikia.

KLAIPĖDA. Šiuo metu mieste yra 13 elektromobilių įkrovimo stotelių, kurios išdėstytos visoje Klaipėdoje - tiek miesto pietinėje, tiek centrinėje, tiek šiaurinėse dalyse. Stotelių tinklą ketinama plėsti: 2021–2023 m. mieste numatoma įrengti devynias greitojo įkrovimo stoteles – po tris per metus. Numatoma, kad artimiausius trejus metus ne tik išliks galimybė miesto stotelėse įsikrauti elektromobilius nemokamai.

Aktualią informaciją  apie šiuo metu Lietuvoje ir pasaulyje veikiančias viešas ir privačias elektromobilių įkrovimo prieigas taip pat galite rasti interneto svetainėje http://chargemap.com/.

ELEKTROMOBILIŲ ĮKROVIMO INFRASTRUKTŪROS PLĖTROS PLANAI

Atsižvelgiant į tikslus nustatytus elektromobilių skaičiui (iki 2030 m. virš 230 tūkt. elektromobilių), iki 2030 m. Lietuvoje turėtų būti įrengta 60 tūks. elektromobilių įkrovimo prieigų, iš kurių 6 tūkst. - viešosios arba pusiau viešosios elektromobilių įkrovimo priegos. Šalia valstybinės reikšmės kelių iki 2025 m. pagal poreikį turėtų būti įrengta apie 200, iki 2030 m. apie 1 tūkst. viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09