copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Elektromobilių infrastruktūros plėtra

Viešosiose elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros gairese nustatyti viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimo ir eksploatavimo reikalavimai ir rekomendacijos.

Viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros tikslas – kuriant ir plėtojant viešai prieinamą elektromobilių įkrovimo prieigų tinklą Lietuvoje, skatinti naudotis elektromobiliais, siekiant sumažinti naftos produktų vartojimą transporto sektoriuje ir sušvelninti transporto poveikį aplinkai.

Pirmiausia buvo kuriama ir plėtojama elektromobilių įkrovimo infrastruktūra penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir kurortuose, taip pat pagrindiniame transeuropiniame kelių tinkle (angl. TEN-T Core network), t. y. šalia tarptautinių automagistralių (valstybinės reikšmės magistralinių kelių) E85 ir E67, vėliau - ir šalia kitų kelių, priklausančių TEN-T tinklui  maždaug kas 50 kilometrų, susisiekimui elektromobiliais tarp miestų užtikrinti.

2014-2017-2018 m. elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtra valstybinės reikšmės keliuose:

   

2014-2019 metais automagistralėje Vilnius–Klaipėda, automagistralėje Vilnius–Panevėžys ir šalia kitų valstybinės reikšmės kelių jau įrengta 25 viešosios didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelės: 

 

Ši infrastruktūra kuriama ir plėtojama atsižvelgiant į patvirtintus Europos Sąjungos standartus ir sudarant galimybę įkrauti visų tipų elektromobilius (trijų tipų prieigos - AC, DC (Combo2 ) ir DC (CHAdeMO)).

Informacinėje sistemoje www.eismoinfo.lt yra teikiama informacija apie šių elektromobilių įkrovimo prieigų tipą, būseną ir užimtumą tikruoju laiku.

      

 

ELEKTROMOBILIŲ ĮKROVIMO INFRASTRUKTŪRA MIESTUOSE

Pasinaudoti ES investicijomis elektromobilių įkrovimo prieigoms įrengti iš viso planuoja 17 Lietuvos savivaldybių. Šiam tikslui skirtos Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Prieigas planuojama įrengti iki 2020 m. pabaigos.

Iki 2021 metų vasaros Lietuvos savivaldybėse atsiras dar 100 naujų elektromobilių įkrovimo stotelių. Jų tinklo plėtrą įgyvendina Transporto kompetencijų agentūra drauge su 39 šalies savivaldybėmis, kurių pasirinktose vietose ir bus įrengtos 22 kW galios stotelės.

Daugiausiai stotelių – 20 vnt., per artimiausią mėnesį bus perduota Vilniaus miestui, po 10 vnt. – Kaunui ir Panevėžiui, 8 vnt.– Klaipėdai, 5 vnt. – Šiauliams, 4 vnt. – Mažeikiams, po 3 vnt. – Jonavai, Tauragei ir Kėdainiams. Po 2 stoteles gaus Utena, Visaginas, Kretinga ir Radviliškis, o likusios 26 savivaldybės gaus po 1 stotelę.

Priimdamos stoteles savivaldybės įsipareigos per vienerių metų laikotarpį jas įrengti pačių pasirinktose vietose, kurios būtų viešos – t.y. laisvai prieinamos 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę. Taip pat savivaldybės savarankiškai spręs dėl jų eksplotavimo.  

Šios elektromobilių įkrovimo stotelės bus įrengiamos laikantis taikos sutarties tarp Energetikos ministerijos ir Vokietijos įmonės „Danpower“ sąlygų. Įgyvendinti šį projektą buvo pavesta Transporto kompetencijų agentūrai.

 

 

Daugelis savivaldybių elektromobilių įkrovimo infrastruktūros iki 2030 metų plėtrą yra numačiusios savo Darnaus judumo mieste planuose (DJMP) https://sumin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/darnaus-judumo-mieste-planai :

 

 

VILNIUS. Sostinėje šiuo metu veikia apie 130 elektromobilių įkrovimo stotelių (dalis jų nėra viešos), Vilniaus miesto elektromobilių įkrovimo stotelių žemėlapį galite pasižiūrėti čia: 

https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1z_T_HwT-og9V32_UCC9NYpwfuPsVEZzc&ll=54.709993034940794%2C25.25231585000006&z=12

Atsižvelgiant į didėjanti elektromobilių skaičių ir įkrovimo prieigų poreikį iki 2020 m. pabaigos Vilnius numatė įrengti 59 viešąsias elektromobilių įkrovimo prieigas, pagal Vilniaus miesto tarybos patvirtintą prieigų įrengimo vietų planą. Iš šių 59 prieigų viena prieiga – įprastos galios, viena prieiga – itin didelės galios (272 kW galios), likusios ­– didelės galios (šioje prieigose vienu metu galės krautis 2 elektromobiliai). Elektromobilių įkrovimo kaina prieigose bus skaičiuojama už naudojimosi ja laiką. Didžioji dalis jų (50) jau įrengta ir veikia.
 
KLAIPĖDA. Šiuo metu mieste yra 13 elektromobilių įkrovimo stotelių, kurios išdėstytos visoje Klaipėdoje - tiek miesto pietinėje, tiek centrinėje, tiek šiaurinėse dalyse. Stotelių tinklą ketinama plėsti: 2021–2023 m. mieste numatoma įrengti devynias greitojo įkrovimo stoteles – po tris per metus. Numatoma, kad artimiausius trejus metus ne tik išliks galimybė miesto stotelėse įsikrauti elektromobilius nemokamai.
 
Aktualią informaciją  apie šiuo metu Lietuvoje ir pasaulyje veikiančias viešas ir privačias elektromobilių įkrovimo prieigas taip pat galite rasti interneto svetainėje http://chargemap.com/.
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-05-18