BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Elektromobilių infrastruktūros ženklinimas

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros ženklinimas atliekamas vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis (toliau – KET).

1. Elektromobiliams įkrauti skirtos stovėjimo vietos ženklinamos šiais kelio ženklais ir papildomomis lentelėmis:

- kelio ženklu „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir papildoma lentele „Elektromobiliai“ (derinį rekomenduojama naudoti prie didelės galios elektromobilių įkrovimo prieigų): 


- arba kelio ženklu „Stovėjimo vieta“ ir papildoma lentele „Elektromobiliai“:


Siekiant mažinti piktnaudžiavimo atvejus, kai elektromobilių įkrovimo vietos naudojamos ne įkrovimui, o parkavimui, pagal KET elektromobilio vairuotojas įpareigojamas pasibaigus krovimui kaip įmanoma greičiau patraukti automobilį iš įkrovimo vietos, jeigu kelio ženklas „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ nenurodo kitaip.

2. Gali būti numatytos tam tikros elektromobilių eismo ribojimo išimtys, naudojant kelio ženklų ir papildomos lentelės „Išskyrus elektromobilius“ derinius:


3. Kelio ženklas „Elektromobilių įkrovimo vieta“ informuoja vairuotoją apie netoliese esančią vietą, skirtą elektromobiliams įkrauti:

Taip pat nuo 2022 m. birželio 1 d. KET pakeitimai leidžia maršrutiniam transportui skirtomis eismo juostomis A+ važiuoti elektromobiliams, jeigu šį A+ juosta pažymėta elektromobilio simboliu:


Be to, horizontaliuoju ženklinimu – elektromobilio simboliu gali būti žymimos stovėjimo vietos, skirtos elektromobiliams stovėti tik jų įkrovimo metu.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-06-28