BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Elektromobilių naudojimą skatinančios priemonės

  • Kompensacija elektromobilių įsigijimui fiziniams asmenims :

Baigėsi. Nuo 2020 m. balandžio 20 d. iki 2021 m. vasario 1 d. per informacinę sistemą APVIS  buvo galima teikti prašymus norint gauti kompensaciją naujai įsigijus elektromobilį. Kompensacinės išmokos dydis vienam pareiškėjui už įsigytą naudotą elektromobilį buvo 2000 Eur, už įsigytą naują elektromobilį  - 4000 Eur. Papildoma 1000 Eur kompensacija buvo skiriama pareiškėjui, kuris sunaikino seną transporto priemonę. 

Finansinės paskatos priemonę elektromobilių įsigijimui fiziniams asmenims planuojama vykdyti ir 2021 metais. 

  • Kompensacija elektromobilių įsigijimui juridinimas asmenims :

Baigėsi. Nuo 2020 m. spalio 19 d. iki 2021 m. vasario 1 d. juridiniai asmenys buvo kviečiami teikti paraiškas paramai už įsigytą naują elektromobilį: M1 arba N1 klasės  - 4 000 Eur. subsidija, o už įsigytą naują M2 arba N2 klasės elektromobilį - 10 000 Eur. subsidija. 

Finansinės paskatos priemonę naujų elektromobilių įsigijimui juridiniams asmenims planuojama vykdyti ir 2021 metais. 

  • Kvietimai teikti paraiškas juridiniams asmenims :

Baigėsi. Nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2020 m. spalio 1 d. per informacinę sistemą APVIS juridiniai asmenys buvo kviečiami teikti paraiškas projektams, kuriuos įgyvendinus įsigyjamos transporto priemonės naudojančios elektrą, suslėgtas gamtines dujas, suskystintas gamtines dujas, biometaną ar vandenilį kartu su joms reikalingos infrastruktūros sukūrimu ir (ar) plėtra, užtikrinant bazinį sukurtos infrastruktūros vartotoją. Finansavimo dydis vienam pareiškėjui buvo iki 40 % tinkamų finansuoti išlaidų.

 

  • Galimybė naudotis specialiai pažymėtomis maršrutinio transporto eismo juostomis Vilniuje;

  • Parkavimo ir įvažiavimo rinkliavų lengvatos Lietuvos miestuose:

 

 

Vilniuje – elektromobilių valdytojai (vairuotojai) gali įsigyti SĮ „Susisiekimo paslaugos“ išduodamą nemokamą elektromobilio leidimą, suteikiantį teisę statyti automobilį rinkliava apmokestintose automobilių stovėjimo vietose. Elektromobilio leidimas išduodamas tik elektra įkraunamo ir varomo automobilio valdytojui (vairuotojui) (neišduodamas hibridinių automobilių valdytojams (vairuotojams). Paslauga teikiama jungiantis per elektroninę leidimų išdavimo sistemą https://www.parking.lt/lt/2/116 ir klientų aptarnavimo centruose: Gedimino pr. 9A (Vinco Kudirkos a.), I-V 7:00-20:00, VI 9:30-18:00, Geležinkelio g. 16 (Geležinkelio stotyje), I-V 6:00-20:00, VI 9:30-18:00. Leidimui gauti pateikiami šie dokumentai: nustatytos formos prašymas ir automobilio registracijos liudijimas. Elektromobilio leidimas suteikia teisę statyti automobilį vietine rinkliava apmokestintose automobilių stovėjimo vietos. Elektromobilio leidimas nesuteikia teisės nemokamai statyti automobilį privačiose automobilių stovėjimo aikštelėse, taip pat „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ ir „Rezervuota stovėjimo vieta“ ženklų galiojimo zonose bei kitaip pažeisti Kelių eismo taisykles (nesilaikyti pastatymo būdo ir pan.). Šiuo metu išduodami elektroniniai leidimai (elektromobilis įtraukiamas į leidimų duomenų bazę). Automobilių, kurių valdytojams (vairuotojams) išduoti elektroniniai elektromobilių leidimai, ženklinti nereikia.

 

Kaune – BĮ „Parkavimas Kaune“ nuo 2019 metų sausio 1-mos dienos išduodami tik elektroniniai leidimai. Elektromobilio leidimas – nemokamas. Oranžinėje, geltonojoje, raudonojoje, mėlynojoje ir žaliojoje zonose nuo vietinės rinkliavos atleisti tik tie elektromobilių valdytojai, kurie turi specialų elektromobilio leidimą. Specialūs leidimai elektromobilių valdytojams išduodami pateikus prašymą ir transporto priemonės registracijos liudijimą: https://parkavimaskaune.lt/leidimai-ir-sutartys/. Specialūs leidimai išduodami tik valdytojams tokių motorinių transporto priemonių, kuriose sumontuota jėgos pavara, turinti bent vieną ne išorinį elektros energijos keitiklį su elektrine įkraunamąja energijos kaupimo sistema, kurią galima įkrauti iš išorės. Hibridinių transporto priemonių valdytojams specialūs leidimai neišduodami.

 

Klaipėdoje – rinkliava netaikoma ekologiškoms transporto priemonėms (elektros varikliais ar vandeniliu varomiems automobiliams), registruotoms Lietuvos Respublikoje. Leidimus išduoda „Klaipėdos keleivinis transportas“, pateikus prašymą, transporto priemonės registracijos liudijimo originalą ir kopiją. Patogiausia leidimus užsakyti elektroniniu būdu. Leidimas išduodamas nemokamai ir galioja vienus metus nuo išdavimo datos https://www.klaipedatransport.lt/lt/uzsisakyk-parkavima-internetu-69

Šiauliuose – rinkliava už automobilių stovėjimą Šiaulių mieste nerenkama už pastatytas ekologiškas transporto priemones (elektros varikliais ar vandeniliu varomiems automobiliams), registruotas Lietuvos Respublikoje, kurioms Savivaldybės administracija yra išdavusi leidimą. Leidimas išduodamas nemokamai, pateikus prašymą ir transporto priemonės registracijos liudijimą.

Panevėžyje - vietinė rinkliava už elektra varomo automobilio nuolatinį bilietą, vienam automobiliui stovėti visose mokamose stovėjimo vietose, dvylika mėnesių – 2,90 Eur metams. Nuolatinis bilietas įsigyjamas  UAB „Panevėžio būstas“ (adresu Marijonų g. 36-3, Panevėžys), pateikus automobilio registracijos liudijimą ir sumokėjus nustatyto dydžio vietinės rinkliavos mokestį.

Neringoje - elektra varomų automobilių, pažymėtų tai įrodančiais gamintojo skiriamaisiais ženklais, valdytojams (vairuotojams) vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją netaikoma.

Trakuose - elektra varomų automobilių, pažymėtų tai įrodančiais gamintojo skiriamaisiais ženklais, valdytojams (vairuotojams) vietinė rinkliava netaikoma.

  • Numeriai elektromobiliams

Iki 2018 m. balandžio 1 d. automobilių numeriai su priekyje esančiu EV raidžių deriniu ir keturiais skaičiais buvo išduodami tik gryniesiems elektromobiliams. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2001 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. 260  yra pakeista automobilių numerio ženklų sudarymo tvarka. Nuo 2018 m. balandžio 3 d. M ir N kategorijų transporto priemonėms, kuriose sumontuota jėgos pavara, turinti bent vieną ne išorinį elektros energijos keitiklį su elektrine įkraunamąja energijos kaupimo sistema, kurią galima įkrauti iš išorės ir duomenys apie šią transporto priemonių įrangą yra nurodyti kilmės, patvirtinimo dokumentuose, transporto priemonių gamintojų arba jų prekybos atstovų, sudariusių sutartis su VĮ „Regitra“ dėl transporto priemonių duomenų teikimo, išduotose pažymose ar transporto priemonių duomenų informacinėse sistemose (toliau – elektromobilis), pareiškėjo pageidavimu gali būti išduoti valstybinio registracijos numerio ženklai (toliau – numerio ženklai), kurį sudaro dviejų raidžių ir keturių skaitmenų derinys, kurio pirmoji turi būti „E“ raidė. 

Ar bus galimybė konkrečiam elektromobiliui išduoti šiuos numerius, bus sprendžiama tik padaliniuose, patikrinus turimą informaciją ir elektromobilio dokumentus, o jeigu reiks ir patį elektromobilį. Elektroniniu paštu ar telefonu tokia informacija tikslinama nebus.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09