BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Sankcijos

Pagal 2022 balandžio 19 d. Lietuvos Respublikos ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įstatymą (IX-2160) Susisiekimo ministerija, Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) bei Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) yra kompetentingo institucijos, užtikrinančios sklandų tarptautinių ekonominių ir kitų sankcijų įgyvendinimą susisiekimo bei ryšių srityse Lietuvos Respublikoje.

Žemiau pateikiame pagrindines šiuo metu su susisiekimo sektoriumi susijusias sankcijas, kurių taikymas privalomas Lietuvos ūkio subjektams. Atkreipiame dėmesį, kad sąrašas nėra baigtinis  ar galutinis – Europos Sąjungos Taryba gali jį keisti, atsižvelgiant į situaciją, lėmusią sankcijų įvedimą Rusijai ir Baltarusijai.

Ūkio subjektai, jei kyla neaiškumų dėl sankcijų  susisiekimo  srityje taikymo, pagal veiklos ir klausimo pobūdį gali kreiptis į Susisiekimo ministeriją, LTSA, RRT dėl išsamesnio paaiškinimo, parašant užklausą elektroniniu paštu: [email protected]

Dėl kitų su susisiekimo bei ryšių sritimis nesusijusių sankcijų - kviečiame kreiptis į įstatyme nurodytas kompetentingas institucijas.

 

AVIACIJA BEI ORO ERDVĖS NAUDOJIMO APRIBOJIMAI

 • Draudžiama suteikti leidimą tūpti, pakilti ar skristi virš Europos Sąjungos teritorijos visiems Rusijos oro vežėjams, Rusijoje registruotiems orlaiviams, visiems orlaiviams, kurie priklauso Rusijos fiziniams ar juridiniams asmenims. (ES 2022/334)
 • Baltarusijos oro vežėjų naudojamiems orlaiviams draudžiama tūpti, pakilti ar skristi virš Europos Sąjungos teritorijos. (ES 2021/907)
 • Draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti tiekti perduoti ar eksportuoti prekes ir technologijas pritaikytas naudojimui aviacijos ir kosmoso pramonėje fiziniams ir juridiniams asmenims Rusijoje arba naudojimui Rusijoje. (ES 2022/328) Draudimas apima ir aviacinį kurą. (ES 2022/576)

 

JŪRŲ UOSTAI BEI JŪRINĖ NAVIGACIJA

 • Draudžiama į Europos Sąjungos šalių narių jūrų uostus įsileisti laivus, kurie yra registruoti su Rusijos vėliava. Draudimas galios ir visiems laivams, kurie pakeitė savo Rusijos vėliavos registraciją į kitos valstybės po 2022 02 24. (ES 2022/576)
 • Draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai parduoti, tiekti, perduoti ar eksportuoti ES ar ne ES kilmės jūrų navigacijos prekes ir technologijas, išvardintas pridedamo reglamento Priede XVI, fiziniams ar juridiniams asmenims naudojimui Rusijoje arba įmontavimui į laivą, plaukiojančiame su Rusijos vėliava. (ES 2022/394)

 

KELIŲ TRANSPORTAS

 • Draudžiama kelių transporto įmonėms, įsteigtoms Rusijoje, transportuoti prekes keliais Europos Sąjungos teritorijoje, įskaitant ir tranzitą. Draudimas negalioja pašto paslaugoms ir prekių tranzitui į Kaliningrado sritį, jeigu tos prekės nėra sankcionuotos. (ES 2022/576)
 • Draudžiama kelių transporto įmonėms, įsteigtoms Baltarusijoje, transportuoti prekes keliais Europos Sąjungos teritorijoje, įskaitant ir tranzitą. Draudimas negalioja pašto paslaugoms. (ES 2022/577)

      IŠIMTINIAI LEIDIMAI KELIŲ TRANSPORTUI:

 • Bendra nuostata dėl leidimo suteikimo Rusijoje ar Baltarusijoje įsisteigusių kelių transporto įmonėms transportuoti prekes – leidimai galimi tik išimtiniais atvejais, kai įrodoma tokio tam tikrų prekių transportavimo (keliais) (Rusijoje ir Baltarusijoje įsisteigusių kelių transporto įmonėms priklausančių vežimo priemonių) būtinybė. Į „būtinybės“ sąvoką nepatenka vežimo ar sandorio vykdymo kaštų išaugimas, iki sankcijų sudarytos sutartys ir pan. Būtinybė – nėra kitų techninių alternatyvų (pvz. Europoje nėra reikalingo transporto priemonės tipo).
 • Dėl išimtinių leidimų galima kreiptis: [email protected]

 • Kiekvieną prašymą SM nagrinėja atskirai, pagal poreikį konsultuodamasi su kitomis institucijomis. Reglamentas suteikia kompetentingai institucijai teisę, bet ne pareigą suteikti išimtis, būtent - esant būtinybei. Leidimai išduodami tik išimtiniais atvejais, pateikus aiškius įrodymus apie techninių alternatyvų nebuvimą. Visa įrodinėjimo našta tenka pareiškėjui.

 • Lietuvoje galioja tik Lietuvos kompetentingos institucijos išduotos išimtys/leidimai.

  Kelių transporto D.U.K (anglų k.)          

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-10