BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Aviacija bei oro erdvės naudojimo apribojimai

 

  • Draudžiama suteikti leidimą tūpti, pakilti ar skristi virš Europos Sąjungos teritorijos visiems Rusijos oro vežėjams, Rusijoje registruotiems orlaiviams, visiems orlaiviams, kurie priklauso Rusijos fiziniams ar juridiniams asmenims. (ES 2022/334)
  • Baltarusijos oro vežėjų naudojamiems orlaiviams draudžiama tūpti, pakilti ar skristi virš Europos Sąjungos teritorijos. (ES 2021/907)
  • Draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti tiekti perduoti ar eksportuoti prekes ir technologijas pritaikytas naudojimui aviacijos ir kosmoso pramonėje fiziniams ir juridiniams asmenims Rusijoje arba naudojimui Rusijoje. (ES 2022/328) Draudimas apima ir aviacinį kurą. Leidžiama tęsti orlaivių nuomos sutartis, sudarytas iki 2022 02 26. (ES 2022/576)

SVARBU! Rusijos Federacijos piliečiai (nepriklausomai nuo kitos pilietybės), kuriems netaikomos jokios asmeninės sankcijos, gali naudotis bet kurios ES oro linijų bendrovės siūlomais reguliariaisiais skrydžiais. Tik atkreiptinas dėmesys į sugriežtintą kontrolę, jei atvykstama ne per ES išorinę sieną (daugiau informacijos URM puslapyje).  

Sprendimus dėl išimčių arba leidimų netaikyti šių sankcijų priima Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA). Pareiškėjai turi kreiptis į LTSA su prašymu ir pridėti reikalingus dokumentus. Detalesnė informacija – LTSA tvarkos apraše.  

Dažniausiai užduodami klausimai (periodiškai atnaujinami) apie sankcijas aviacijoje skelbiami Europos Komisijos oficialiame puslapyje, skiltyje „G. Other fields“  

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-27