BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Kelių transportas

 

  • Draudžiama kelių transporto įmonėms, įsteigtoms Rusijoje, transportuoti prekes keliais Europos Sąjungos teritorijoje, įskaitant ir tranzitą. Draudimas negalioja pašto paslaugoms ir prekių tranzitui į Kaliningrado sritį, jeigu tos prekės nėra sankcionuotos. (ES 2022/576)
  • Draudžiama ES teritorijoje transportuoti krovinius priekabose ar puspriekabėse, registruotose Rusijoje, net jeigu vežėjas yra registruotas kitoje šalyje.
  • Draudžiama kelių transporto įmonėms, įsteigtoms Baltarusijoje, transportuoti prekes keliais Europos Sąjungos teritorijoje, įskaitant ir tranzitą. Draudimas negalioja pašto paslaugoms. (ES 2022/577)

IŠIMTINIAI LEIDIMAI KELIŲ TRANSPORTUI


  • Bendra nuostata dėl leidimo suteikimo Rusijoje ar Baltarusijoje įsisteigusių kelių transporto įmonėms priklausančioms vežimo priemonėms transportuoti prekes – leidimai galimi tik išimtiniais atvejais, kai įrodoma tokio tam tikrų prekių transportavimo (keliais) (Rusijoje ir Baltarusijoje įsisteigusių kelių transporto įmonėms priklausančių vežimo priemonių ) būtinybė. Į „būtinybės“ sąvoką nepatenka vežimo ar sandorio vykdymo kaštų išaugimas, iki sankcijų sudarytos sutartys ir pan. Būtinybė – nėra kitų techninių alternatyvų  (pvz. Europoje nėra reikalingo transporto priemonės tipo).
  • Dėl išimtinių leidimų galima kreipti [email protected]
  • Kiekvieną prašymą SM nagrinėja atskirai, pagal poreikį konsultuodamasi su kitomis institucijomis. Reglamentas suteikia kompetentingai institucijai teisę, bet ne pareigą suteikti išimtis, būtent - esant būtinybei. Leidimai išduodami tik išimtiniais atvejais, pateikus aiškius įrodymus apie techninių alternatyvų nebuvimą. Visa įrodinėjimo našta tenka pareiškėjui.
  • Lietuvoje galioja tik Lietuvos kompetentingos institucijos išduotos išimtys/leidimai.          
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-06-30