BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Į Vilniaus gatves išriedėjo pirmasis krovininis autonominis automobilis

2022-09-02

Penktadienį susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio siuntinį sostinės merui Remigijui Šimašiui pristatė pirmą kartą į sostinės gatves išriedėjęs autonominis (savivaldis) krovininis automobilis. Šią Lietuvoje inovatyvią ir ekologišką transporto technologiją Susisiekimo ministerija pristatė kartu su Estijos technologijų bendrove „Clevon“.

Pirmoji parodomoji savivaldžio automobilio „Clevon 1“ kelionė Vilniaus centrinėmis gatvėmis truko 10 minučių. Autonominė transporto priemonė nuo Gedimino prospekte įsikūrusios Susisiekimo ministerijos nuvyko iki Katedros aikštės.

„Inovatyvių kompanijų požiūris į Lietuvą kaip į patikimą ir perspektyvią partnerę dar kartą įrodo, kad turime balsą tarptautinėje technologijų arenoje ir pasauliui esame įdomūs. Savivaldžiai kurjeriai ypač aktualūs žaliojo kurso kontekste, kadangi jie yra ekologiški, pasirenkantys optimaliausią maršrutą mažiausiomis energijos sąnaudomis. Autonominis transportas – ne ateities vizija, bet dabartis žalesniuose ir patogesniuose miestuose“, – kalbėjo susisiekimo ministras M. Skuodis.