BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Abiturientai kviečiami dalyvauti ekspertų diskusijoje apie karjeros galimybes susisiekimo sektoriuje

Data

2023 03 30

Įvertinimas
0
fotodd.jpg

Šiandien Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksianti studijų mugė „Karjera ir studijos 2023“. Rytoj, penktadienį, renginio metu susisiekimo sektoriaus ekspertai diskutuos apie šios srities specialybes, specialistų trūkumą, jų karjeros ir uždarbio galimybes, ateities darbo jėgos poreikius ir sektoriaus transformaciją per artimiausią dešimtmetį.

Diskusijoje „Laisvė judėti: Ateities susisiekimo profesijos“ dalyvaus susisiekimo sektoriaus ekspertai – susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Algis Latakas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Marius Švaikauskas ir „Lietuvos geležinkelių“ personalo direktorė Irena Jankutė-Balkūnė.

Susisiekimo sektorius kviečia abiturientus realizuoti save renkantis iš plataus specialybių spektro studijų. Kelių ir geležinkelių, vandens transporto srityse, aviacijoje šiuo metu juntamas inžinerijos, informacinių technologijų krypties specialistų, stiprių projektų vadovų trūkumas.

Neabejojama, kad ateityje šis poreikis tik didės, o transporto inžinieriai darbo rinkoje apskritai taps itin paklausūs.

Verslui ir viešam sektoriui reikia kvalifikuotų specialistų, galinčių projektuoti, kurti ir prižiūrėti transporto sistemas – nuo elektromobilių įkrovimo stotelių, realių duomenų pateikimo vartotojams sistemų iki transporto spūsčių valdymo sistemų ir pan.

Per artimiausią dešimtmetį didelis potencialas prognozuojamas vienetinėms specialybėms. Plėtojant jūrinę inžineriją, didės specialistų vėjų parkų Baltijos jūroje inžinerijoje poreikis, taip pat – net ir tokių specialybių atstovų kaip povandeninių kabelių klojimo.

Tobulėjant technologijoms ir į gatves žengiant autonominiam transportui, stipriai išaugs ne vien inžinerijos, bet ir dirbtinio intelekto, robotikos, programinės įrangos mokslų specialistų.

Apie tai ir daugiau – diskusijoje „Laisvė judėti: Ateities susisiekimo profesijos“ kovo 31 dieną, penktadienį. Diskusija vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, 5A salėje, Prezentacijų erdvėje/Karjeros zonoje. Renginio pradžia – 11 valandą, numatoma jo trukmė – 45 minutės.