BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Dviratininkams atstovaujančioms organizacijoms pristatytas Susisiekimo ministerijos rengiamas Nacionalinis dviračių takų plėtros planas

Data

2022 01 14

Įvertinimas
0
asya.vee.omJcfGny3Ms.unsplash.jpg

Susisiekimo ministerijos organizuotame susitikime Lietuvos dviratininkams atstovaujančių organizacijų atstovams pristatytas kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) rengiamas Nacionalinis dviračių takų plėtros planas. Pagal jį nuo šių metų tris kartus didėja finansavimas dviračių takams tiesti ir renovuoti.

Susisiekimo ministerijos organizuotame susitikime dalyvavo Lietuvos dviratininkų bendrijos, Lietuvos dviračių sporto federacijos ir Lietuvos dviračių verslo asociacijos atstovai, taip pat LAKD ir Susisiekimo ministerijos ekspertai.

„Norime kuo plačiau pristatyti šiuo metu ministerijos vykdomas veiklas. Susisiekimo ministerijoje vyksta dideli ir svarbūs prioritetų pokyčiai – laisvė judėti turi būti suteikta ne tik vairuotojams, bet ir dviratininkams, pėstiesiems, todėl savo darbotvarkėje daug dėmesio skiriame ir dviračių takams, darniam judumui. Esame atviri ir siekiame kalbėtis su tais, kurie geriausiai susipažinę su kasdieniais iššūkiais, todėl rengdami Nacionalinį dviračių takų plėtros planą kreipėmės į Lietuvos dviratininkams atstovaujančias organizacijas“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė. 

Anot jos, visų siekis bendras – kad dviratis taptų saugia ir kiekvienam patogia transporto priemone, todėl ir rengiamas Nacionalinis dviračių takų plėtros planas, be to, nuo šių metų tris kartus didėja finansavimas dviračių takams tiesti bei renovuoti. Šios priemonės turėtų padėti kurti dviračių Lietuvą, kuri galėtų didžiuotis nepertraukiamu, vientisu dviračių takų tinklu, integruotomis tarptautinėmis trasomis (Eurovelo), dviračių trasomis šalia valstybinės ir vietinės reikšmės kelių tinklo bei efektyviomis jungtimis miestų viduje.

Kartu su LAKD rengiamo Nacionalinio dviračių takų plėtros plano vizuali išraiška – žemėlapis su pirmą kartą atvaizduotomis esamomis dviračių trasomis ir takais bei planuojamais tiesti bei rekonstruoti dviračių takais. Iki 2030 m. šalia valstybinės ir vietinės reikšmės kelių turėtų būti nutiesta apie 1300 km dviračių takų. Netrukus plano sprendiniai visuomenei bus prieinami viešai.