BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Iki šių metų pabaigos kelio A1 atkarpa Vilnius–Kaunas taps automagistrale

Data

2021 07 16

Įvertinimas
12
1448_491e990525e74baaddf.jpg

Iki šių metų pabaigos kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda atkarpa tarp Vilniaus ir Kauno taps automagistrale. Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad automagistralės kategorija kelio A1 ruožui nuo 18,1 km iki 95 km bus suteikta, kai bus baigti visi šiuo metu jame vykdomi projektai ir priimti darbai. Atskirose šio ruožo dalyse rekonstravimo darbai jau visiškai baigti. Šiuo metu minėtame ruože įrengiamos greičio valdymo ir įspėjimo sistemos.

 

Magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruože tarp Vilniaus ir Kauno įrengiamos 49 naujos greičio valdymo ir įspėjimo sistemos, kurias sudaro elektroniniai kintamos informacijos kelio ženklai (KIŽ), orų sąlygų jutikliai, fiksuojantys kelio dangos būklę, temperatūrą, vėjo stiprumą ir kitus parametrus, bei transporto srautų analizavimo įrenginiai, apskaičiuojantys eismo srautus konkrečiose kelio vietose.

 

Kelių direkcijos Eismo informacijos centras svetainėje eismoinfo.lt KIŽ pagalba taip pat įspės eismo dalyvius apie kelyje vykdomus darbus, eismo įvykius ar kitas kliūtis. 

 

„Greičio valdymo ir įspėjimo sistemų įrengimas – svarbi magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda rekonstravimo pagal automagistralėms keliamus reikalavimus plano dalis. Atsižvelgiant į tai, kad tai viena labiausiai apkrautų Lietuvos valstybinės reikšmės transporto arterijų, visa šiuo metu diegiamų inžinerinių eismo saugos priemonių visuma padės užtikrinti ne tik patogų, bet ir saugų susisiekimą tokio intensyvumo, automagistralėms taikomus reikalavimus atitinkančiame kelyje“, – pabrėžia VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

 

Rekonstruojant magistralinio kelio A1 ruožą Vilnius–Kaunas, pakeisti metaliniai apsauginiai atitvarai skiriamojoje kelio juostoje, dalyje kelio ruožų įrengtos tinklo tvoros nuo laukinių gyvūnų. Taip pat rekonstruotos greitėjimo ir lėtėjimo juostos, įrengti pėsčiųjų takai ir skirtingų lygių perėjos, apšvietimas, vykdomi kiti darbai.

 

Pagrindinis šių darbų tikslas – užtikrinti kelio atitikimą eismo saugos reikalavimams ir tokio eismo intensyvumo kelyje reikiamas sąlygas. Tik užtikrinus kelio atitikimą automagistralei taikomiems saugos ir techniniams reikalavimams, pagal Kelių eismo taisykles juo bus galima važiuoti 130 km/h greičiu vasarą ir 110 km/h greičiu žiemą.

 

Šiuo metu atskiruose kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožuose dėl vykdomų darbų taikomi eismo ribojimai, todėl vairuotojų prašoma būti atidiems, vadovautis kelio informaciniais ženklais, pasirinkti saugų greitį.