BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Kaip atrodys transportas ir logistika 2050 m.? Atsakymai – ketvirtadienį prasidedančiame transporto ir inovacijų forume „Transportas ir logistika 2050“

Data

2021 10 20

Įvertinimas
0
Transporto.inovacij..forumas.jpg

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda dvi dienas truksiantis tarptautinis, jau trečiasis transporto inovacijų forumas „Transportas ir logistika 2050“, kurį organizuoja Susisekimo ministerija ir Transporto inovacijų asociacija. Naujausios šio sektoriaus tendencijos, inovacijos ir idėjos bus aptariamos ir diskutuojamos su Armėnijos, Latvijos, Lenkijos susisiekimo ministrais, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ir Europos Komisijos atstovais, transporto sektoriaus pasaulinių įmonių vadovais.

„Transporto sektorius Lietuvai yra ypač svarbus – Europos Sąjungoje Lietuva pirmauja pagal transporto ir logistikos svarbą ekonomikai. Kaip ir daugelyje kitų sričių, transportą keičia inovacijos, žaliasis kursas, skaitmenizacija, svarbų pėdsaką paliko ir COVID-19 pandemija. Kaip formuosis transporto ir logistikos sritis ir ko galima tikėtis iki 2050 m., nagrinėsime ir diskutuosime gausiose forumo pranešėjų ir ekspertų diskusijose bei pristatymuose“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Šis forumas yra vienas didžiausių transporto ir logistikos bendruomenei skirtų renginių regione. 

Forumo dalyvius sveikins prezidentas Gitanas Nausėda ir eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, dalyvaus Europos Komisijos Mobilumo ir transporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotoja Maja Bakran Marcich, EBPO Tarptautinio transporto forumo generalinis sekretorius Young Tae Kim, eksponentinės transformacijos ekspertas, „ExO“ ambasadorius ir „SingularityU Benelux“ bendruomenės vadovas Younis Hijazi, Lietuvos energetikos ministras Dainius Kreivys, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, transporto sektoriaus pasaulinių įmonių vadovai. Su Armėnijos, Latvijos, Lenkijos susisiekimo bei Lietuvos ministrais vyks M. Skuodžio moderuojama diskusija.
 
Pasak M. Skuodžio, forumas – tai dvi dienos apie proveržio inovacijas, žaliąjį kursą, skaitmeninę transformaciją ir inovacijų politiką, viskas, kuo šiuo metu gyvena besikeičiantis pasaulio, Europos ir Lietuvos susisiekimo sektorius. Bus gilinamasi į naujausius technologinius sprendimus, siekiama išgirsti inovatorių ir futuristų idėjas apie tendencijas, kurios formuos vandens, oro ir sausumos transporto ateitį artimiausius 30 metų. Daug dėmesio bus skiriama žaliajai transporto transformacijai.

Antrą renginio dieną bus gilinamasi į transporto srities startuolių ekosistemos problematiką, diskutuojama apie startuolių finansavimo ir akceleravimo galimybes, dalinamasi geriausiais Lietuvoje ir užsienyje jau veikiančių startuolių pavyzdžiais, organizuojamas hakatonas ir suteikiama galimybė jauniems startuoliams pristatyti savo idėjas verslo angelams. 

Forumas vyks VILNIUS TECH (Saulėtekio al. 11, Vilnius) ir nuotoliniu būdu.

Plačiau apie šį renginį ir galimybes jame dalyvauti: https://transportoforumas.lt/ 
 

Organizatorių nuotrauka