BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Kelių direkcijos atstovai susitiko su projektuotojais, kad būtų paspartinti tilto per Nevėžį tvarkymo darbai

Data

2023 02 03

Įvertinimas
0
11174_2ac0ff149a7991b8fd7b69b22551cabb.jpg

Vasario 3 d. AB Lietuvos automobilių kelių direkcijoje įvyko susitikimas su projektuotojais, siekiant pagreitinti terminus projektuojant tiltą per Nevėžį Kėdainiuose (rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,3 km), kurio sija šią savaitę įgriuvo į upę, ir parengti veiksmų planą susiklosčiusiai situacijai spręsti. Sutarta, kad projektuotojai kitą savaitę pateiks galimus terminus ir veiksmus. Šiuo metu svarstomos visos galimos alternatyvos, kad tilto tvarkymo darbus būtų galima pradėti kaip įmanoma anksčiau.

Kelių direkcija inicijavo padarinių pašalinimo darbus. Tik pašalinus įvykio padarinius ir įvertinus tilto būklę, bus galima vertinti, ar tiltas tinkamas tolesnei eksploatacijai ir kokia apimtimi.

Kelių direkcija kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę su prašymu apriboti eismą upe (vietinės reikšmės vandens kelias), įrengti ženklus ir informuoti visuomenę. Taip pat jau kreiptasi į policiją dėl galimai padarytų administracinių nusižengimų rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,3 km esančiam tiltui.

Šiuo metu dėl minėto tilto per Nevėžį pažeidimo eismas kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva. Šiame kelyje esančiu tiltu (30,9 km)  galima saugiai naudotis be apribojimų.

Kelių direkcija taip pat ieško būdų, kaip paspartinti darbus tvarkant tiltą, esantį Nr. 229 Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai 5,1 km. Kitos savaitės pradžioje su rangovu bus aptartos galimybės paspartinti ir šiuos darbus.

Šiuo metu valstybinės reikšmės keliuose yra 1538 tiltai, viadukai, estakados, tuneliai. Visų valstybinės reikšmės kelių tinkle esančių tiltų ir viadukų apžiūra yra atliekama kasmet teisės aktų nustatyta tvarka. Atliekant apžiūrą vertinama pakloto elementų, perdangos ir atramų konstrukcijų bei prietilčių elementų būklė.

Per 2022 m. sutvarkyta 41 tiltas ir viadukas, esantis valstybinės reikšmės kelių tinkle. Jų sutvarkymas 2022 m. kainavo apie 25 mln. eurų.