BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Kviečiame į diskusiją apie darnų ir žalią susisiekimą – laisvę judėti visiems

Data

2021 06 04

Įvertinimas
5
fb_diskusija_darnus_ir_zalias_nespalvota.jpg

Šeštadienį Prezidentūroje vyksiančiame „Žaliųjų idėjų“ festivalyje Susisiekimo  ministerija inicijuoja diskusiją apie priemones, kurios paskatintų žmones mažiau naudotis nuosavais automobiliais, sudarytų galimybes daugiau vaikščioti pėsčiomis, persėsti ant dviračių ar naudotis viešuoju transportu. Renginyje taip pat bus aptariami ministerijos planai viešąjį transportą pritaikyti individualių poreikių turintiems žmonėms, su specialistais diskutuojama apie kylančius iššūkius.  

„Turime aiškią kryptį - sudaryti visas sąlygas, kad viešasis transportas ir naudojimasis dviračiais taptų patrauklus visai visuomenei ir juo galėtų  naudotis ir individualių poreikių turintys žmonės. Ministerija turi viziją, tačiau yra labai svarbu šią viziją aptarti su visuomene. Todėl diskusijoje  ir kalbėsimės, kaip Lietuvoje sudaryti sąlygas laisvai judėti visiems“, - sako diskusijoje dalyvausianti susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė. 

Susisiekimo ministerijos inicijuojamoje diskusijoje „Darnus ir žalias susisiekimas – laisvė judėti visiems“, kuri prasidės 16 val. ir bus tiesiogiai transliuojama Prezidento kanceliarijos Facebook paskyroje,  dalyvaus susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis, Seimo narė Monika Ošmianskienė, Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė. Diskusiją moderuos Susisiekimo ministerijos atstovas Vladislav Kondratovič.

Susisiekimo ministerija imasi lyderystės ir dės visas pastangas, kad Lietuva taptų draugiškesnė aplinkai, žmonės turėtų galimybę rinktis, kaip keliauti, o individualių poreikių turintiems žmonėms nebekiltų iššūkių, kuriuos turėjome pastaruosius 30 metų, kai transporto infrastruktūra nebuvo pritaikyta jų kelionėms.

Viešąjį transportą padaryti draugišką žmonėms, turintiems individualių poreikių, yra numatyta bendrame memorandume, kurį ministerija, jai pavaldžios įmonės ir individualių poreikių turinčius asmenis vienijančios organizacijos birželio 1 d. pasirašė specialioje ceremonijoje. Memorandume Susisiekimo ministerija įsipareigojo iki 2027 m. investuoti  ne mažiau kaip 0,5 mlrd. eurų  į viešojo transporto pertvarką, pritaikant jo priemones ir jomis keliauti reikiamą infrastruktūrą žmonėms, turintiems tokių poreikių. 

Šeštadienį Prezidentūroje vyksiančiame Prezidento Gitano Nausėdos globojamame „Žaliųjų idėjų“ festivalyje įvairios įmonės ir organizacijos pristatys savo tvarius sprendimus - nuo ekologiško dizaino iki oro kokybę matuojančių dronų ir elektromobilių. Šis festivalis - tai erdvė diskutuoti apie tai, kaip kiekvienas galime prisidėti prie tvaresnės ir žalesnė Lietuvos kūrimo, kaip galime mokytis iš gerųjų pasaulio praktikų ir jas sėkmingai taikyti Lietuvoje.