BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuva ir Ukraina pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo geležinkelių ir skaitmeninių leidimų, verstis tarptautiniu vežimu kelių transportu, diegimo srityse

Data

2021 03 18

Įvertinimas
8
Ukraina memorandumas4.jpg

Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis ir Ukrainos infrastruktūros ministras Vladyslavas Kryklii ketvirtadienį Kijeve pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo keleivių ir krovinių vežimo geležinkelių transportu ir skaitmeninių leidimų vykdyti tarptautinį keleivių ir krovinių vežimą kelių transportu srityse. Įgyvendinti susitarimai sudarys naujų galimybių abiejų šalių verslui ir skatins inovacijų plėtrą.

„Noriu pasidžiaugti intensyviu Lietuvos bendradarbiavimu su Ukraina, atrandame vis naujų galimybių šiems ryšiams stiprinti ir plėtoti. Šiandien pasirašytas protokolas sutvirtina siekį pagerinti susisiekimą geležinkeliais tarp abiejų šalių, taip pat paskatinti skaitmeninius sprendimus transporto ir logistikos srityje. Tikiu, kad toliau plėtojant bendradarbiavimą Lietuva ir Klaipėdos uostas gali tapti Ukrainos šiauriniais prekybos vartais“, – pasirašęs protokolą sakė susisiekimo ministras M. Skuodis.

Šalys yra pasirengusios bendradarbiauti pripažindamos Klaipėdos jūrų uostą šiauriniais Ukrainos prekybos vartais. Ukrainos kroviniai 2020 m. sudarė 0,9 proc. visų krovinių, kraunamų Klaipėdos uoste.

Ketinimų protokolu Lietuva ir Ukraina sutarė aktyviai remti puspriekabių gabenimą maršrutu Klaipėda–Odesa, ieškoti būdų toliau didinti konteinerių vežimus traukiniais „Vikingas“ ir Baltijos–Ukrainos maršrutiniu traukiniu „Containerships Train“ bei konkurenciją gabenant krovinius Šiaurės–Pietų transporto koridoriumi.

Ketinimų protokolu Lietuva ir Ukraina taip pat siekia bendradarbiauti keisdamosi teisine ir technologine informacija bei patirtimi kuriant ir diegiant elektroninių tarptautinio keleivių ir krovinių gabenimo keliais leidimų bei važtaraščių sistemas. 

Be to, numatoma dalintis ekspertinėmis žiniomis bei patirtimi apie veiksmingus, modernius ir tvarius geležinkelių transporto sektoriaus sprendimus. Ministro M. Skuodžio teigimu, Ukrainai taip pat gali būti naudinga Lietuvos patirtis vykdant „Lietuvos geležinkelių“ reformą.

Kai tik leis epidemiologinė situacija, tikimasi atnaujinti susisiekimą keleiviniu vadinamuoju „keturių sostinių traukiniu“ maršrutu Kijevas–Minskas–Vilnius–Ryga.