BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


„Lietuvos geležinkelių“ ir „Belaruskalij“ sutartį prašoma įvertinti Nacionalinio saugumo komisijos

Data

2021 12 08

Įvertinimas
1
IMG_5697m.JPG

Susisiekimo ministras Marius Skuodis kreipėsi į Nacionalinio saugumo komisiją, prašydamas įvertinti bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ ir Baltarusijos bendrovės „Belaruskalij“ sutartį, pagal kurią per Lietuvą gabenamos baltarusiškos trąšos. Komisijos prašoma įvertinti, ar ši sutartis atitinka nacionalinio saugumo interesus.

Pasak ministro, baltarusiškų trąšų gabenimas per Lietuvą pagrįstai kelia ne vieną nacionalinio saugumo klausimą, todėl nutarta kreiptis į Nacionalinio saugumo komisiją, kad šios sutarties tolesnis vykdymas būtų įvertintas iš esmės.

JAV iždo departamentas šiais metais sankcijas Baltarusijai skelbė net  tris kartus: nuo šių metų birželio mėn. į JAV sankcijų sąrašą įtrauktos 9 Lietuvos transporto sektoriui aktualios įmonės. Rugpjūtį JAV paskelbė Baltarusijai naujas sankcijas, kurios įsigalioja nuo gruodžio 8 d. Į sankcijų sąrašą įtrauktos įmonės: „Belaruskalij“, „Belkaztrans“ ir „Absolutbank“. Šios sankcijos taikomos visoms kalio trąšoms. 2021 m. gruodžio 2 d. svarbiausias sankcijų objektas buvo glaudžiai su „Belaruskalij“ susieta „Belorusskaya Kaliynaya Kompaniya“. Vasarą įvestos ES sankcijos negalioja iki birželio mėn. pasirašytoms tęstinėms sutartims.

Kadangi JAV sankcijos tiesiogiai Lietuvos bendrovėms netaikomos, tolesnis trąšų gabenimas priklausys nuo sankcijų režimo, valstybės institucijų sprendimų bei bankų pozicijos dėl „Belaruskalij“ atliekamų mokėjimo pavedimų tvarkymo.