BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos susisiekimo ministrai ragina ES uždrausti Rusijos ir Baltarusijos krovinių gabenimą kelių transportu ir laivais

Data

2022 03 23

Įvertinimas
0
Vilkikai.jpg

Susisiekimo ministras Marius Skuodis kartu su Lenkijos, Latvijos ir Estijos ministrais bendru laišku kreipėsi į Europos Komisijos (EK) transporto komisarę Adiną Valean ir ES susisiekimo ministrus, ragindami uždrausti krovinių gabenimą kelių transportu į Rusiją ir Baltarusiją bei iš šių šalių, taip pat apriboti Rusijos ir Baltarusijos laivų galimybes įplauti į ES uostus. 

Ministrai ėmėsi šio žingsnio reaguodami į Rusijos režimo karą Ukrainoje, kuris vis dar „maitinamas“ dvejopos paskirties prekėmis, kiekvieną dieną gabenamomis tūkstančiais Rusijos ir Baltarusijos vilkikų bei laivų. 

„Rusijai tęsiant brutalų karą prieš Ukrainą, o Europos Vadovų Tarybai renkantis svarstyti tolesnį Europos atsaką Rusijai ir Baltarusijai, kviečiame imtis papildomų priemonių kelių ir jūrų transporto srityse. Draudimas Rusijos ir Baltarusijos vilkikams gabenti krovinius bei šių šalių laivams įplaukti į uostus turės didžiausią efektą, jeigu bus priimtas ES lygiu. Agresoriaus Putino veiksmai turi sulaukti solidaus, vieningo ir griežto ES atsako čia ir dabar“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.

Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos susisiekimo ministrų laiške EK komisarei taip pat siūloma atšaukti Europos transporto ministrų konferencijos Rusijai ir Baltarusijai suteiktus tarptautinio krovinių vežimo leidimus ir nutraukti Konvencijos dėl tarptautinio krovinių gabenimo su TIR knygelėmis galiojimą su Rusija ir Baltarusija susijusioms operacijoms.

Ministrai ragina ES imtis visų būtinų priemonių, kad būtų uždrausta į ES uostus įplaukti laivams su Rusijos ir Baltarusijos vėliavomis. Siekiama sudaryti sąlygas, kurios neleistų lengvai apeiti taikomus draudimus, todėl siūloma priemones kelių ir jūrų transportui taikyti kartu. 

Ministrų laiške akcentuojama, kad tik bendros priemonės gali duoti apčiuopiamų rezultatų, kai Rusijos veiksmai sulauks solidaus, vieningo ir griežto ES atsako, priėmus tolesnes tikslines sankcijas.

Kiek anksčiau 9 ES šalių transporto ministrai bendru laišku kreipėsi į A. Valean, siūlydami laikinai netaikyti Mobilumo paketo nuostatų, kurios įpareigoja kas 8 savaites grąžinti transporto priemonę į jos įsisteigimo valstybę ir riboja kabotažą – vidinius vežimus ES šalyse.