BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos paštas išleidžia du naujus šventinius pašto ženklus

Data

2022 11 25

Įvertinimas
0
imgonline-com-ua-FrameBlurred-QOexMoLZkfOGO.jpg

Šiandien Lietuvos paštas išleidžia du dailininko iliustratoriaus Dovydo Bakšio kurtus pašto ženklus, skirtus Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams. Pašto ženklų nominalai – 0,55 ir 0,95 Eur, tiražas atitinkamai – 100 tūkst. vnt. ir 20 tūkst. vnt.

Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8.

„Pirmajame pašto ženkle pavaizdavau Vilniaus senamiestį, kadangi jis jaukiai perteikia kalėdinę dvasią. Tai gyvenimiškas pašto ženklas, kuriame galite matyti praeivius, traukiančius link bažnyčios, ir vaikų išdaigas. Antrajam pašto ženklui buvo pasirinktas pasakos motyvas, kviečiantis sugrįžti į vaikystę, susiburti visiems kartu“, – apie šiųmečių šventinių pašto ženklų dizainą pasakoja D. Bakšys.

Kalėdiniam laikotarpiui skirtus pašto ženklus Lietuvos paštas išleidžia kasmet nuo 1994 m. Juose atsispindi įvairūs su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais susiję atributai ir simboliai.

Praėjusiais metais šventiniuose pašto ženkluose buvo įamžintas devyniaragis elnias ir dovana, dar anksčiau – kūčiukai, aguonų pienas, apelsinas ir imbierinis sausainis.

Per metus AB Lietuvos paštas išleidžia 20–25 pašto ženklus.