BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos paštas planuoja kas savaitę atspausdinti 250 tūkst. galimybių pasų

Data

2021 08 27

Įvertinimas
0
A6552927.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos pašto bei Susisiekimo ministerijos iniciatyva, gyventojai, atvykę į Lietuvos pašto skyrius su asmens dokumentu ir pateikę jį pašto skyriaus darbuotojams, artimiausiu metu galės neatlygintinai gauti atspausdintą galimybių pasą. 

Tikimasi, kad išsiimti galimybių pasus paštuose bus galima jau kitą savaitę, dar iki rugsėjo 13 dienos. Iki tol bus organizuojami privalomi pašto darbuotojų apmokymai, deramasi su Registrų centru dėl duomenų perdavimo, derinami galutiniai techniniai sprendimai.

Lietuvos paštas turi pajėgumus per savaitę atspausdinti 250 tūkst. galimybių pasų vienetų, todėl gyventojai juos turėtų gauti per keletą dienų nuo užsakymo. Ši paslauga nebūtų teikiama per laiškininkus (įskaitant ir mobiliuosius laiškininkus).

Galimybių pasas – tai asmeniui nemokamai suteikiamas QR kodas, kurį gauna žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Galimybių pasas yra susietas su e-sveikata sistema.

Vyriausybės teigimu, galimybių pasą Lietuvoje jau išsiėmė daugiau nei milijonas gyventojų.