BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Ministras M. Skuodis aptarė „Rail Baltica“ įgyvendinimą su projekto koordinatore C. Trautmann

Data

2023 01 18

Įvertinimas
0
20230118  Susitikimas su EK C.Trautmann.jpg

Susisiekimo ministras Marius Skuodis, trečiadienį pradėdamas darbo vizitą Lenkijoje, su „Rail Baltica“ koordinatore Europos Komisijoje Catherine Trautmann aptarė šio europinės vėžės geležinkelio projekto pažangą ir įgyvendinimą Lietuvoje. 

„Baltijos šalis ir Lenkiją sujungsianti „Rail Baltica“ leis ženkliai sustiprinti mūsų šalies transporto ir logistikos sektoriaus integraciją į Europos geležinkelių tinklą. Tam, kad šis tarptautinės reikšmės projektas būtų kuo greičiau įgyvendintas, kartu su jo vykdytojais ir bendrąja Baltijos šalių įmone siekiame paspartinti darbus ir sudaryti sąlygas atidaryti pirmąją liniją Lietuvoje, nelaukiant viso projekto įgyvendinimo“, – sakė susisiekimo ministras M. Skuodis.

Ministras pažymėjo, kad Šiaurės–Pietų krypties transporto koridorius, jungiantis tris jūras – Baltijos, Juodąją ir Egėjo, yra kaip niekad svarbus šiandieniniame geopolitiniame kontekste. Siekiant plėtoti naujus transporto koridorius, logistikos kryptis, o taip pat strategines jungtis su Ukraina, ieškoma būdų sujungti Ukrainą ir Baltijos šalių jūrų uostus ir keliais, ir europinio standarto geležinkeliu.

Pasak ministro, Lietuva, Lenkija ir Ukraina artimiausiu metu planuoja parengti projektų, kuriais siekiama padidinti transporto koridoriaus tarp Baltijos jūrų uostų ir Ukrainos pajėgumus, sąrašą. 

„Visi dvejopos paskirties – karinio ir civilinio – susisiekimo sausumos ir vandens keliais, oru bei geležinkeliais projektai glaudžiai derinami tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygiu, taip pat su Europos Komisija“, – pabrėžė M. Skuodis.

„Rail Baltica“ projekto spartinimą Lietuvoje ministras praėjusią savaitę aptarė su projekto vystytojais – AB „Lietuvos geležinkelių“, AB „LTG Infra“ vadovais, bendrosios Baltijos šalių įmonės „RB Rail AS“ valdybos ir Stebėtojų tarybos atstovais. 

Šis klausimas taip pat bus vienas svarbiausių ministrui kitos savaitės pradžioje susitinkant su Estijos ir Latvijos susisiekimo ministrais Taline. 

Sausio 18 dieną, tęsdamas vizitą Lenkijoje, susisiekimo ministras dalyvaus Varšuvoje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje geležinkelių sektoriaus svarbai Europos saugumui aptarti. Ministras taip pat susitiks su Lenkijos plėtros fondų ir regioninės politikos ministerijos valstybės sekretoriumi bei oro linijų bendrovės LOT vadovais.