BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Nemune – išskirtinis krovinys! Stambiagabaritinis krovinys (164 tonos) gabenamas barža Nemunu - tai galingiausias Baltijos šalyse autotransformatorius, kuris užtikrins sinchroninį darbą su Lenkija

Data

2021 05 14

Įvertinimas
7
vanduo.jpg

Į Klaipėdos uostą atgabentas, 2021 m. gegužės 13 d. buvo pakrautas į Vidaus vandens kelių direkcijos valdomą baržą Klaipėdos konteinerių terminale. Barža autotransformatorių Kuršių mariomis ir Nemunu iki Kauno Marvelės krovininės prieplaukos plukdys tris paras, nes barža naktimis neplauks. Kaune 164 tonas sveriantis įrenginys bus perkeltas ant 39 m ilgio vilkiko ir specialios platformos sąstato, kuris, padedamas dar vieno vilkiko, nugabens krovinį į Alytaus rajone esančią „LitPol Link“ keitiklių stotį. Vežant autotransformatorių bus stabdomas eismas, todėl jo kelionė iš Kauno į Alytų vyks nakties metu.

 

Autotransformatorius, skirtas Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimui tai yra esminė jungtis, kuri užtikrins mūsų valstybės elektros tinklų sinchroninį darbą su Vakarų Europa. Pasak Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ „LitPol Link“ jungtis su Lenkija yra vartai į Vakarų Europą, o šis autotransformatorius – raktas į juos.