BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Patvirtintos naujos sudėties LTG dukterinių įmonių valdybos

Data

2023 01 18

Įvertinimas
0
„Lietuvos geležinkeliai“ 05.jpg

Patvirtintos naujos sudėties „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) dukterinių įmonių – „LTG Cargo“, „LTG Infra“ ir „LTG Link“ – valdybos. Naujai išrinktos valdybos veiklą pradės kitą savaitę.

Siekiant taikyti gerąją valdymo praktiką ir stiprinti valdymo kompetencijas, nuo 2023 metų LTG dukterinių įmonių valdybas sudaro penki nariai: du deleguojami kontroliuojančiosios bendrovės, du nepriklausomi nariai ir vienas valstybės tarnautojas. 

„Įgyvendinant LTG Grupės transformaciją ir siekiant prisitaikyti prie iš esmės pasikeitusios verslo aplinkos, itin svarbus yra dukterinių bendrovių indėlis. Suformavę naujos sudėties dukterinių įmonių valdybas, sutelksime dar daugiau tam reikalingų valdymo kompetencijų. Tikiu, kad jos svariai prisidės didinant veiklos efektyvumą, diversifikuojant veiklą, plečiantis į naujas rinkas ir įgyvendinant kitus svarbius siekius“, – sako Egidijus Lazauskas, LTG generalinis direktorius. 

„LTG Cargo“ valdyboje – A. Ūkeniekas ir V. Rakovki

Nepriklausomų valdybos narių pareigas krovinių vežimo bendrovės „LTG Cargo“ valdyboje užims Arnoldas Ūkeniekas bei Vitalij Rakovski. 

A. Ūkeniekas yra sukaupęs ilgametę patirtį logistikos įmonėse, šiuo metu jis yra verslo vystymo vadovas logistikos bendrovėje „Hegelmann Group“. V. Rakovski šiuo metu yra „Novaturas“ įmonių grupės generalinis direktorius, anksčiau dirbęs su strateginės reikšmės projektais energetikos įmonių grupėje „Ignitis“,  „Maxima Grupėje“. 

Valdyboje taip pat dirbs LTG strategijos ir verslo vystymo direktorius Vytautas Radzevičius bei žmonių ir kultūros direktorė Irena Jankutė–Balkūnė. 

„LTG Cargo“ valdybos nario – valstybės tarnautojo atranka buvo paskelbta pakartotinai.

Prie „LTG Infra“ valdybos jungiasi R. Rimkus, G. Almantas, H. Nausėda

Geležinkelių infrastruktūros tinklo valdymą ir priežiūrą užtikrinančios LTG grupės įmonės „LTG Infra“ nepriklausomų valdybos narių pareigas užims Gediminas Almantas bei Haroldas Nausėda. 

G. Almantas yra sukaupęs reikšmingą patirtį susisiekimo ir energetikos sektoriuose, šiuo metu jis yra nepriklausomas narys  „Lietuvos oro uostų“, „Oro navigacijos“, „EPSO-G“, „ACI Europe“ įmonių valdybose. H. Nausėda šiuo metu užima priklausomo valdybos nario pareigas bendrovėse „Ignitis Eesti OU“ ir „Ignitis“, yra įmonės „Ignitis Suomi Oy“ valdybos pirmininkas. Jis yra sukaupęs didelę vadovavimo tarptautinėms komandoms ir energetikos projektų valdymo patirtį.

Valdybos nario–valstybės tarnautojo pareigas „LTG Infra“ valdyboje užims Ramūnas Rimkus, šiuo metu einantis Biudžeto ir investicijų departamento Strateginio planavimo skyriaus vedėjo pareigas Susisiekimo ministerijoje.

„LTG Infra“ valdyboje taip pat dirbs LTG administravimo direktorė Ieva Lauraitytė ir LTG projektų ir investicijų valdymo ekspertas  Sigitas Kubilis.

„LTG Link“ valdyboje darbą pradeda A. Gasiūnienė, A. Kazlauskienė ir V. Bachmetjevas

Keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ valdyboje nepriklausomų valdybos narių pareigas užims Aurelija Kazlauskienė, šiuo metu einanti Strategijos ir komercijos direktorės pareigas įmonėje „Lietuvos draudimas“, bei Viktoras Bachmetjevas, šiuo metu einantis valdybos pirmininko pareigas SĮ „Susisiekimo paslaugos“. 

A. Kazlauskienė yra sukaupusi ilgametę ir vertingą patirtį prekių ženklų, pokyčių valdymo, tvarumo, klientų patirties valdymo ir naujų paslaugų bei produktų kūrimo srityse. V. Bachmetjevas yra Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, sukaupęs vadovavimo ir strateginių tikslų įgyvendinimo patirtį įvairiose įmonėse.

Valdybos nario – valstybės tarnautojo pareigas įmonėje „LTG Link“ pradeda eiti Aistė Gasiūnienė, šiuo metu einanti Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo grupės vyresniosios patarėjos pareigas. 

„LTG Link“ valdyboje taip pat dirbs LTG teisės ir valdysenos direktorius Irmantas Beržauskas bei finansų direktorius Andrej Kosiakov. 

Atranką vykdė komisija

Valdybų narių atranką iš pasiūlytų kandidatų vykdė komisija, kurią sudarė Susisiekimo ministerijos, Vyriausybės įsteigto Valdymo koordinavimo centro (VKC) ir LTG atstovai. Atrinkti tinkamiausius pretendentus į nepriklausomus valdybų narius padėjo vadovų paieškos ekspertai „MasterClass Lietuva“. 

Iki šių metų dukterinių įmonių valdybas sudarė akcininko – kontroliuojančiosios bendrovės LTG – deleguoti nariai.  

LTG Grupę sudaro penkios tiesiogiai kontroliuojamos įmonės: „LTG Cargo“, „LTG Link“, „LTG Infra“, „Geležinkelio tiesimo centras“, „Rail Baltica statyba“. Valdybos įsteigtos trijose iš įmonių: krovinių vežimo bendrovėje „LTG Cargo“, keleivių vežimo įmonėje „LTG Link“ ir infrastruktūros valdymo įmonėje „LTG Infra“. 100 proc. akcijų šiose įmonėse priklauso LTG. 

LTG yra valstybės valdoma didžiausia Baltijos šalyse geležinkelių grupė, savo veiklą vystanti trimis pagrindinėmis kryptimis: krovinių ir keleivių vežimas geležinkeliais, viešosios geležinkelių infrastruktūros valdymas, priežiūra ir plėtra.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ informacija