BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pažymėdami Europos geležinkelių metus, M. Skuodis kartu su Latvijos ir Estijos ministrais pirmą kartą keliaus specialiu Baltijos šalių sostines sujungsiančiu traukiniu

Data

2021 09 20

Įvertinimas
0
20210917Expres1316.JPG

Jau rytoj, rugsėjo 21 d., dalyvaujant Lietuvos, Latvijos ir Estijos transporto ministrams, maršrutu Talinas–Ryga–Vilnius pirmą kartą išvyks specialus Baltijos šalių geležinkelio ekspresas, žymintis stiprėjančius regiono ir visos Europos ryšius geležinkelių srityje. Kelionės metu kartu su Europos Komisijos (EK), Baltijos šalių geležinkelių įmonių vadovais ir tarptautiniais ekspertais ministrai traukinyje diskutuos apie „Rail Balticos“ projekto tvaraus judumo bei ekonominio augimo potencialą, taip pat Rygos stoties statybų aikštelėje paruoš laiko kapsulę ateities kartoms. 

Rugsėjo 22 d. šis Baltijos traukinys iš Vilniaus tęs kelionę į Kauną, kur vyks simbolinis susitikimas su iš Lenkijos atvyksiančiu, per Europą nuo Lisabonos keliaujančiu „Connecting Europe Express“ traukiniu. 

„Baltijos regionui, įgyvendinančiam „Rail Balticos“ projektą, šis EK ir Baltijos šalių traukinių susitikimas – reikšmingas įvykis, simbolizuojantis siekį sklandžiai įsilieti į Europos geležinkelių tinklą ir tapti skirtingo pločio vėžių jungtimi tarp Rytų ir Vakarų, Šiaurės ir Pietų. Kartu tai ir tvirtas pareiškimas visai Europai, parodantis, koks reikšmingas yra greitojo geležinkelio „Rail Balticos“ projektas, kuris kardinaliai transformuos viso regiono veidą. Ir galų gale – tai graži iniciatyva šiemet minint Europos geležinkelių metus“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Anot „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus Manto Bartuškos, Vakarų Europos jungties ir Baltijos regiono traukinių susitikimas transliuoja ir kitą svarbią žinią – siekį skatinti aktyvesnį keliavimą bei krovinių vežimą saugia ir aplinkai draugiška transporto priemone – traukiniais. 

„Geležinkeliai yra viena labiausiai ekologiškų, saugių ir novatoriškų transporto priemonių, kuri gali vaidinti esminį vaidmenį pereinant prie tvaraus ir pažangaus judumo. Mūsų vertybės sutampa su EK paskelbtu žaliuoju kursu – savo ruožtu žalią judėjimą skatiname įvairiomis iniciatyvomis. O „Rail Balticos“ projektas, dar labiau išpopuliarindamas keliavimą traukiniu, tik padės pasiekti bendrą ES šalių tikslą“, – tikina jis.

Baltijos ekspresu taip pat vyks Šiaurės–Baltijos jūrų TEN-T koridoriaus koordinatorė Catherine Trautmann, EK Mobilumo ir transporto direktorato generalinis direktorius Henrikas Hololei, Baltijos šalių bei Suomijos geležinkelių sektoriaus atstovai.

Baltijos valstybes jungiančios kelionės metu vyks trys diskusijos ir forumai: nuo 9.10 val. – apie geležinkelių vaidmenį ir indėlį į Europos regionų socialinę ir ekonominę plėtrą bei tvarų judumą, nuo 13.30 val. – apie geležinkelio stoties teritorijų vystymo miestuose perspektyvas, o nuo 16.45 val. – apie krovinių gabenimo galimybes „Rail Baltica“ ir Šiaurės jūros transporto koridoriais. Tiesiogiai transliacijas bus galima žiūrėti čia

Pagrindinės specialių sustojimų stotelės – Tartu, Ryga ir Kaunas. Tartu keliautojus pasveikins miesto meras, o svečiai aplankys renovuotą geležinkelio stotį, mat Tartu 2024 metais bus paskelbtas Europos kultūros sostine. Rygoje vyks iškilminga laiko kapsulės paruošimo ceremonija, o Kauno geležinkelio stotyje numatytas simbolinis Europos ir Baltijos šalių traukinių susitikimas.

Siekiant paskatinti kuo daugiau žmonių keliauti, o verslą vežti krovinius traukiniais, 2021 m. paskelbti Europos geležinkelių metais.