BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Pirmą kartą surinkus duomenis, Susisiekimo ministerija pristato Lietuvos dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūros žemėlapį

Data

2022 09 20

Įvertinimas
0
Nacionalinės dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtros žemėlapis.png

Minėdama Europos judumo savaitę, Susisiekimo ministerija rugsėjo 21 dieną, trečiadienį, visuomenei, savivaldybių merams ir dviratininkų bendruomenei pristatys nacionalinės dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtros žemėlapį. Jame susisteminti duomenys, pristatantys dabartinę šių takų situaciją Lietuvoje ir iliustruojantys, kaip pėsčiųjų ir dviračių takai šalies teritorijoje išsišakos iki 2035 m.

„Per pastaruosius tris dešimtmečius dviračių infrastruktūros plėtra Lietuvos mastu buvo vykdoma gan epizodiškai, esama infrastruktūra nebuvo inventorizuota, nebuvo nustatyti infrastruktūros prioritetai. Šiandien pirmą kartą visa valstybės ir savivaldybių informacija susisteminta ir integruota į vieną žemėlapį. Dėl to visų savivaldybių gyventojai turės galimybę matyti aiškų vaizdą: kur esame, kur norime nueiti ir ką reikia padaryti, kad galėtume užtikrinti patogias ir saugias dviratininkų keliones ir jungtis, kuriant dviračių Lietuvą“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Nacionalinės dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtros žemėlapį su esamais ir planuojamais takais Susisiekimo ministerija sudarė bendradarbiaudama su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD),  savivalda ir dviratininkų bendruomenėmis.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 3 000 km dviračiams skirtos infrastruktūros, o įvertinus planuojamų tiesti takų poreikį, nustatyta, kad aukšto prioriteto takų poreikis siekia ne mažiau kaip 2000 km.

Kuriant dviračių Lietuvą, 2023–2024 m. siekiama sukurti 150–200 km dviračių eismui pritaikytos ir patogios infrastruktūros. Prioritetinės – kasdienes keliones dviračiais užtikrinančios dviračių jungtys miestuose bei priemiesčiuose.

Renginyje trečiadienį dalyvaus Lietuvos savivaldybių asociacija, savivaldybių merai, LAKD, Lietuvos dviračių sporto federacijos ir dviračių verslo asociacijos, šalies dviratininkų bendrijos atstovai.

Visuomenei šis renginys bus transliuojamas Susiekimo ministerijos „Facebook“ paskyroje tiesiogiai 10–11 val. Prisijungti galite čia: https://www.facebook.com/events/456479606528201?ref=newsfeed

Po pristatymo ministerijoje susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė merus ir kitus renginio svečius pakvies į nedidelį turą per miestą dviračiais nuo Kudirkos aikštės iki Lukiškių aikštės ir atgal.