BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


„Rail Balticos“ industrijos diena“ vyks lapkričio 25 d.

Data

2021 11 18

Įvertinimas
0
Ekrano nuotrauka 2021-11-18 142401.png

Siekiant išsamiai apžvelgti globalaus projekto „Rail Baltica“ eigą ir planus, lapkričio 25 d. vyks virtuali konferencija „Rail Balticos“ industrijos diena“ („Rail Baltica Industry Day 2021“). Visą programą ir registraciją rasite renginio svetainėje www.forum.railbaltica.org/2021
 
Renginio metu „Rail Balticos“ projekto įgyvendintojai, atstovai bei pagrindiniai tarptautiniai ir vietos partneriai pasidalins savo įžvalgomis apie strategines tolesnes „Rail Balticos“ plėtros kryptis, praktine informacija apie būsimus viešuosius pirkimus, projekto reglamentavimo aplinką ir taikomus standartus. Bus pateikta naujausia informacija apie konsoliduotą medžiagų pirkimo sistemą ir geležinkelių elektrifikavimo bei kontrolės ir valdymo signalizacijos posistemio plėtrą. Be to, bus diskutuojama dėl naujos, gerai veikiančios ir ekonomiką skatinančios infrastruktūros, kitaip dar vadinamo ekonominio koridoriaus, plėtros.
 
„Nepaisant įvairių iššūkių, COVID-19 sukeltos pandemijos, 2021 metais globalaus projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimas trijose Baltijos šalyse smarkiai pažengė į priekį. Šie metai buvo sudėtingi – galimybės keliauti ir susitikti su įvairiais partneriais vis dar buvo gana ribotos. Vis dėlto svarbu užtikrinti reguliarų ir visapusišką informavimą apie tolesnius projekto planus ir vykdomas veiklas. Projekto partnerių vardu kviečiu visas suinteresuotas šalis ir būsimus „Rail Balticos“ partnerius prisijungti prie mūsų virtualaus renginio“, – sako Agnis Driksna, bendrosios Baltijos šalių įmonės „RB Rail AS“ vadovas ir valdybos pirmininkas.

Konferencijos pradžioje bus kalbama apie „Rail Balticos“ projekto įgyvendinimą ir projekto eigą, įsipareigojimus ir ateities perspektyvas. Įžanginį žodį tars trys Baltijos šalių ministrai: Estijos ekonomikos ir susisiekimo ministras Taavi Aas, Latvijos susisiekimo ministras Tālis Linkaits ir Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis. Taip pat kalbės „RB Rail AS“ vadovas ir valdybos pirmininkas A. Driksna. Vėliau vyks diskusija, kurią moderuos Šiaurės jūros–Baltijos jūros TEN-T koridoriaus Europos koordinatorė Catherine Trautman su „Rail Balticos“ projektą įgyvendinančių institucijų vadovais iš trijų Baltijos šalių Tõnu Grünbergu (OU „Rail Baltic Estonia“), Kasparu Vingriu („Eiropas Dzelzceļa līnijas“) ir Karoliu Sankovski („LTG Infra“).

Vėliau renginio metu bus kalbama apie geležinkelių sistemos saugumo užtikrinimą ir sąveiką, įvairius tarpvalstybinio geležinkelių tiekimo aspektus „Rail Balticos“ projekte. Šiomis temomis įžvalgas pristatys Marc-Philippe El Beze, „RB Rail AS“ vyriausiasis technikos direktorius ir valdybos narys, bei Mark S. Loader, „RB Rail AS“ programų direktorius ir valdybos narys. Vėliau „RB Rail AS“ viešųjų pirkimų ekspertai Kristjan Piirsalu, Mārtiņš Blaus ir Aiga Benfelde pateiks praktinių patarimų dėl pasiūlymų teikimo, pristatys planuojamus pirkimus ir apžvelgs konsoliduotų medžiagų pirkimus ir logistikos planus.

Popietinėje sesijoje pagrindinis dėmesys bus skiriamas „Rail Balticos“ elektrifikacijai, valdymo bei signalizacijos posistemių kūrimui. Apie tai kalbės Jean-Marc Bedmar, „RB Rail AS“ sistemų ir operacijų direktorius, ir M.-Ph. El Beze.
 
Baigiamojoje virtualios konferencijos dalyje bus surengtos dvi išsamios diskusijos. Pirmoji iš jų bus skirta aptarti, ko reikia siekiant paskatinti konkurencingos ateities paslaugų rinkos plėtrą ir investicijas, kurios maksimaliai padidina srautą ir platesnę socialinę-ekonominę naudą. Šią temą pristatys Kaspars Briškens, „RB Rail AS“ Strategijos ir verslo plėtros departamento vadovas. Diskusijoje, kurią moderuos C. Trautman, dalyvaus Europos infrastruktūros valdytojų grupės atstovė, teisės ir politikos pareigūnė Bente Yedema, Europos geležinkelių ir infrastruktūros įmonių bendrijos CER patarėja infrastruktūros klausimais Marina Potapidou ir kt.
 
Pranešėjų diskusijų metu daugiausia dėmesio bus skiriama aptarti, kokią socialinę ir ekonominę naudą teiks būsimas „Rail Balticos“ projektas. Taip pat bus svarstomi galimi būdai, kaip paskatinti pramonės plėtrą, skaitmeninį ryšį ir darbo vietų kūrimą. Be to, diskusijose bus keliami klausimai, kaip užtikrinti visuotinį „Rail Balticos“ pasiekiamumą, paslaugas, kelių, oro ir jūrų transporto paslaugų integraciją, kaip siekti išsikeltų Europos žaliojo kurso tikslų ir kt. Pagrindinį pranešimą skaitys „Ramboll“ (įmonė, kuri šiuo metu rengia kelias studijas „Rail Balticos“ projektui) vyresnysis transporto konsultantas Ramiro Alberto Ríos. Po pranešimo vyks diskusija, kurią ves „RB Rail AS“ atstovas K. Briškens ir „RB Rail AS“ transporto ekonomistas dr. Stefano Manzo. Privataus ir viešojo sektoriaus įmonėms ir organizacijoms atstovaus renginio dalyviai: Mārtiņš Staķis, Rygos miesto meras, Martins Gauss, „airBaltic“ generalinis diektorius ir valdybos pirmininkas, Eero Pärgmäe, Talino oro uosto komercijos vadovas, Heiki Lahtinen, „Limowa Oy“ valdybos narys, Normunds Krūmiņš, Latvijos logistikos asociacijos valdybos pirmininkas, Veiko Haavapuu, „RB Rail AS“ finansų direktorius.
 
Viso renginio metu bus organizuojamos interaktyvios diskusijos, klausimų bei atsakymų sesijos, kuriose bus galima bendrauti su „Rail Balticos“ projekto vykdytojais ir suinteresuotomis šalimis. Visą konferencijos programą rasite oficialioje renginio svetainėje: www.forum.railbaltica.org/2021 

Konferencija bus transliuojamas interneto svetainėje ir oficialiame „Rail Balticos“ „Facebook“ puslapyje. Visų, norinčių dalyvauti, maloniai prašome registruotis čia: https://forum.railbaltica.org/2021