BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Rengiamasi rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių taką Neringoje – paskelbtas viešasis pirkimas techniniams projektams parengti

Data

2021 07 19

Įvertinimas
9
Neringos dviračių takas m.jpg

Neringoje rengiamasi rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių taką Smiltynė–Nida – Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė viešąjį pirkimą šiam apie 35 km ilgio ruožui projektuoti. Parengus techninius projektus, 2022 m. planuojama paskelbti statybos darbų viešuosius pirkimus. Siekiama, kad sutvarkytas takas atitiktų Europos dviračių takų tinklo „EuroVelo“ trasoms keliamus reikalavimus.

Pasak Kelių direkcijos direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, pėsčiųjų ir dviračių takas Smiltynė–Nida yra svarbus visiems, kurie renkasi keliones dviračiais – ir Neringos gyventojams, ir gausiai šį nuostabų Lietuvos kampelį lankantiems svečiams.

„Siekiame įrengti modernų pėsčiųjų ir dviračių taką, kuris užtikrintų patogų susisiekimą. Takas yra „EuroVelo trasa“, todėl naudojamas ne tik vietinių gyventojų – juo vyksta ir tarptautinis susisiekimas dviračiais. Šio tako įrengimas leis prisidėti prie ekologijos palaikymo ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo, nes po rekonstrukcijos bus užtikrinta, kad nuo Smiltynės perkėlos Nidą bus galima patogiai pasiekti dviračiu atsisakant kelionės automobiliu“, – sakė R. Lipkevičius.

Šį taką numatoma pritaikyti ir specialiajam transportui, kad prireikus būtų galima jį panaudoti apsaugant šį unikalų gamtos kampelį nuo stichinių nelaimių, pvz., gaisro.

Takas driekiasi per saugomą teritoriją Kuršių Nerijoje, kur svarbu atsižvelgti į jautrius klausimus dėl medžių, kopų, augalijos. Pagal konkurso reikalavimus tiekėjai turės atlikti statybinius, inžinerinius ir kitus tyrinėjimus, parengti statinio rekonstravimo techninį darbo projektą, atlikti projekto vykdymo priežiūrą.

Kelių direkcija galėjo pradėti šio tako projektavimo darbus tik po to, kai Neringos ir Klaipėdos miesto savivaldybės sutiko pasirašyti bendradarbiavimo sutartis ir gavo savivaldybių tarybų sprendimus, kad po to, kai takas bus sutvarkytas, jas minėtos savivaldybės perims valdyti nuosavybės teise. Po pėsčiųjų ir dviračių tako sutvarkymo ir perdavimo, Klaipėdos miesto savivaldybei priklausys 850 metrų, o Neringos savivaldybei  apie 34 kilometrai tako.