BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Siekiant paskatinti inovatyvias idėjas pirmą kartą Baltijos šalyse organizuojamas virtualus „Rail Balticos“ hakatonas

Data

2021 11 10

Įvertinimas
0
11-16 RB hackaton.png

Už „Rail Balticos“ projekto koordinavimą atsakinga bendroji Baltijos šalių įmonė „RB Rail AS“ pirmą kartą organizuoja virtualų hakatoną. Renginio tikslas – generuoti naujas idėjas apie būsimą infrastruktūrą, sujungsiančią žmones, tautas, vietas. Gruodžio 10–12 d. vyksiantis 48 valandų hakatonas „Rail Baltica Hackathon“, kaip planuojama, suburs daugiau nei 100 dalyvių iš visų trijų Baltijos šalių ir ne tik. Dalyviai kviečiami pateikti įkvepiančių idėjų kuria nors viena iš trijų hakatono temų pasirinktinai – jungiamumas, tvari aplinka ir bendruomenė.

„Rail Balticos“ projekto esmė yra kur kas platesnė nei tik geležinkelio tiesimas – tai susisiekimo platforma, suteikianti didžiulių ekonomikos augimo, tarpvalstybinių inovacijų, skaitmenizavimo bei bendruomenės plėtros galimybių. 

Verslininkai, kūrėjai, nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių atstovai, akademikai ir studentai, infrastruktūros ir mobilumo ekspertai, taip pat projektavimo ir gaminių ekspertai kviečiami prisijungti prie iniciatyvos, dalyvauti, pristatyti ir pasiūlyti savo naują požiūrį į „Rail Balticos“ projektą. Norint dalyvauti ankstesnė hakatonų patirtis nėra būtina, svarbiausia – kūrybinė idėja ir 3–8 žmonių komanda.

Registraciją į hakatoną rasite čia: eventornado.com/event/rail-baltica-hackathon arba „Rail Balticos“ projekto svetainėje: railbaltica.org/rail-baltica-hackathon 

Jungiamumas

Visa „Rail Balticos“ infrastruktūra atvers galimybių teikti naujas paslaugas, kurių regione šiuo metu nėra, bet kurios siūlomos kitur ar kitoms transporto rūšimis. Sprendimai gali būti grindžiami tiek būsima fizine infrastruktūra, tiek infrastruktūra, kuri skatina ekonomikos plėtrą – ekonomikos koridoriumi. Pavyzdžiai galėtų būti susiję su keleivių vežimo paslaugomis, krovinių gabenimu, pačia infrastruktūra, kitaip tariant, su paslaugomis, kurios galėtų būti pradėtos teikti kartu su naująja traukinio linija, taip skatinant verslumą ir ekonomiką regione. 

Tvari aplinka

Pats geležinkelis atliks svarbų vaidmenį palengvinant dekarbonizacijos procesą, stiprins aplinkos tvarumą Baltijos šalių transporto sistemose. Projekto „Rail Baltica“ plėtotojai gali ieškoti tolesnių sprendimų, kurie padėtų tiesti ir eksploatuoti geležinkelį, darant mažiausią poveikį aplinkai ir suteikiant jai didžiausią naudą. Sprendimų pavyzdžiai gali būti susiję su: procesų optimizavimu, kampanijomis, kuriose dalyvauja savanoriai, pasiūlymais dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės, savarankiškais tvariais sprendimais.

Bendruomenės

Trečioji nuotolinio hakatono tema – bendruomenės. „Rail Balticos“ geležinkelio linija Estijoje tęsiasi daugiau nei 210 km, Latvijoje – 260 km, o Lietuvoje – 390 km. Bendradarbiaudama su šalia geležinkelio esančiomis bendruomenėmis, „Rail Baltica“ tobulina infrastruktūros sprendimus. Pavyzdžiui, projektuoja pėsčiųjų ir kelių perėjas, inicijuoja diskusijas apie teritorijų aplink geležinkelius plėtrą ir siūlomas paslaugas. Ruošiamasi neišvengiamiems laikiniems nepatogumams vykstant statybų darbams. Sprendimų pavyzdžiai ir idėjos galėtų apimti priemones ir formatus, įskaitant skaitmeninius ir fizinius, tinkančius įvairioms visuomenės grupėms, atstovaujančioms skirtingus interesus, įtraukti.

Dėl dalyvavimo

Hakatono metu talkins tiek „Rail Balticos“ projektą įgyvendinančios organizacijos, tiek akademinio ir privataus sektoriaus mentoriai, ekspertai, kurie teiks individualias konsultacijas hakatono dalyviams. Kiekvienas dalyvis galės vadovautis mentoriaus patarimais, kaip tobulinti savo idėjas, įskaitant ir geriausių sprendimų, tinkamų idėjai, pasirinkimą.

„Be jau esamų praktikų, kaip įtraukti įvairias auditorijas ir paskatinti naujų idėjų paieškas, projekto vardu norėtume naudoti hakatono formatą, kad visi kartu ieškotume atsakymų į tokius klausimus kaip: kokias paslaugas gali suteikti ši ateities infrastruktūra, kurių dar nėra regione? Kaip „Rail Baltica“ gali prisidėti prie iškeltų tvarumo tikslų? Kaip galime užtikrinti, kad bendruomenės būtų aktyvi šio proceso dalis? Kviečiame visus aktyviai dalyvauti kuriant naują infrastruktūrą“, – sako Ģirts Bramans, „RB Rail AS“ Strateginių suinteresuotųjų šalių ir komunikacijos departamento vadovas.

Daugiau informacijos: railbaltica.org/rail-baltica-hackathon ir  eventornado.com/event/rail-baltica-hackathon  

Renginys vyks anglų kalba.

Hakatonas organizuojamas kartu su inovacijų valdymo bendrove „Helve“.