BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerija atveria sektoriaus duomenis: šalies gyventojai kviečiami susipažinti su jų panaudojimo galimybėmis

Data

2022 09 19

Įvertinimas
0
Pasrinktas_Atviri duomenys desktop.png

Susisiekimo ministerija rugsėjo 20 d. kviečia į pristatymą visuomenei, akademinei bendruomenei ir verslui „#AtviriDuomenys – proveržis susisiekimo sektoriuje“, kuriame aptars susisiekimo sektoriaus viešo duomenų atvėrimo svarbą, kuriant inovatyvius ir kasdienį gyvenimą lengvinančius sprendimus.

Lietuvos atvirų duomenų portalas data.gov.lt, – vieningas prieigos taškas prie visų šalyje atvertų duomenų rinkinių. Čia turimus duomenų rinkinius pateikia 150 skirtingų šalies organizacijų. Atvirų duomenų portale yra užsiregistravusios ir Susisiekimo ministerijai pavaldžios įstaigos, atvėrusios 25 rinkinius, ruošiančios dar 48 naujus. Ši sistema sudaro technologines galimybes vartotojams – pateikiamuose duomenų rinkiniuose ieškoti juos dominančios informacijos. 

„Susisiekimo sektoriaus atverti duomenys – tai keleivinio kelių, geležinkelių, vandens transporto tvarkaraščiai, kai kurie – ir realaus laiko. Taip pat duomenys apie valstybinės reikšmės kelius, eismo ribojimus, dangas, dviračių ir pėsčiųjų takus, kelių ženklus, greičio kontrolės priemones, kelių apšvietimą, elektromobilių įkrovimo vietų, eismo sąlygų informacija. Pagal juos jau sukurtas ne vienas žemėlapis visuomenei. Atviri ir darbo užmokesčio, sudarytų viešųjų pirkimų sutarčių, infrastruktūros projektų vykdymo duomenys“, – vardija susisiekimo ministras Marius Skuodis. 

Pagal realią eismo padėtį vairuotojai galėtų rinktis alternatyvius maršrutus, taupyti laiką, išvengdami spūsčių. O tai lemia mažesnius išmetamųjų dujų kiekius, vadinasi, švaresnį orą, kuriuo kvėpuojame kiekvieną dieną.

Verslui tokia informacija taip pat naudinga įgyvendinant informacija paremtus sprendimus, vedančius į naujas mobiliąsias programėles ir produktus, įsirengiant prekybos vietas prie judriausių pėsčiųjų srautų ar automobilių arterijų.

Realaus laiko pranešimai apie traukinių, autobusų vėlavimą padėtų sutaupyti net 27 mln. darbo valandų, kurias galima praleisti prasmingiau.

Renginys „#AtviriDuomenys – proveržis susisiekimo sektoriuje“ vyks rugsėjo 20 dieną Vilniuje. Renginio pristatymuose ir diskusijose dalyvaus Susisiekimo ministras M. Skuodis, susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, Ministrės pirmininkės patarėjas atvirų duomenų klausimais Rimantas Žylius, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Informacinės visuomenės plėtros komiteto, „Transparency International“, „Susisiekimo paslaugos“, asociacijos „INFOBALT“ atstovai.

Tiesioginę šio renginio transliaciją nuo 10:00 iki 12:15 val. galima stebėti Susiekimo ministerijos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje ir naujienų portale Delfi.lt https://www.delfi.lt/video/laidos/partnerio-turinys/atviri-duomenys-proverzis-susisiekimo-sektoriuje.d?id=91266827.