BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerijoje pristatytas „WALK15“ projektas

Data

2021 08 31

Įvertinimas
0
photo-1624028409951-23bae5c11e3f.jpg

Susisiekimo ministerija palaiko visas iniciatyvas, kurios skatina visuomenę nuo taško A į tašką B judėti renkantis darnias susisiekimo priemones. Penktadienį ministerijoje lankėsi „WALK15“ atstovai, jie pristatė savo projektą bei jo poveikį aplinkai ir darnaus judėjimo įpročių keitimui.

„Sveikiname kiekvieną iniciatyvą, skatinančią mūsų šalies gyventojus kuo dažniau rinktis viešąjį transportą, dviračius arba judėti pėsčiomis. Džiugu, kad gausėja privačių iniciatyvų, kurios skatina darnų judėjimą“, – teigė susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Darnus judumas įtrauktas į ministerijos svarbiausių darbų planą „Laisvė judėti“, jo siekis, kad iki 2030 metų mūsų šalies gyventojai vis dažniau atsisakytų automobilių ir rinktųsi alternatyvius judėjimo būdus: viešąjį transportą, dviračius, paspirtukus arba mažus atstumus įveiktų pėsčiomis.

Šiuo metu beveik pusė (40 proc.) Lietuvos šeimų turi po du automobilius ir transportui išlaikyti išleidžia nemenką dalį šeimos biudžeto. Automobiliais keliaujame daugiau negu ES vidurkis: miestuose automobiliais vyksta daugiau kaip pusė kelionių, o šalies viduje net 90 proc., kai ES vidurkis – 86 proc.

Tikimasi, kad plėtojant šalyje dviračių takų sistemą, didinant elektromobilių įkrovimo prieigų skaičių, kuriant patogias transporto jungtis jau po kelerių metų miestų gatvėse matysime daugiau gyventojų, besirenkančių darnaus judėjimo būdus. Todėl Susisiekimo ministerija palaiko iniciatyvas, skatinančias keisti požiūrį į judumą ir prie vienos jų, jungiančios visas ėjimą puoselėjančias funkcijas po viena platforma, prisideda pati.