BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo ministerijoje veiklą atnaujins jūrinė patariamoji taryba

Data

2021 03 16

Įvertinimas
8
2016-02-02_vartai_uostas_Mindaugas Razutis 2.jpg

Susisiekimo ministras Marius Skuodis šiandien nuotoliniame susitikime su Lietuvos jūrų laivybos atstovais sutarė kartu su jūrine bendruomene nustatyti šios srities strateginius prioritetus, bendradarbiauti sprendžiant laivų savininkams ir jūrininkams svarbius veiklos ir socialinius klausimus. Susitikime sutarta Susisiekimo ministerijoje atnaujinti jūrinės patariamosios tarybos veiklą, bendram darbui suburiant šios srities profesionalus.

 

Susitikime dalyvavo Lietuvos laivų savininkų asociacijos, Lietuvos jūrininkų sąjungos, Jūrų kapitonų asociacijos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos ir kitų socialinių partnerių atstovai. Sveikindamas susitikimo dalyvius su Lietuvos jūrų laivyno šimtmečiu, ministras pabrėžė jūrų transporto ir uosto reikšmę visos šalies susisiekimo sektoriaus konkurencingumui ir pakvietė jūrinę bendruomenę kartu ieškoti būdų jam didinti.

 

Laivų savininkams ir jūrininkams šiuo metu aktualus klausimas – nacionalinės laivų įgulų sudėties reglamentavimas. Lietuvos teisės aktais nustatyta, kad laivo įgulą turi sudaryti ne mažiau kaip pusė Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių piliečių. Pastaruoju metu šalyje trūkstant kvalifikuotų jūrininkų, laivo mechanikų ir kitų profesijų atstovų, minėtas reikalavimas riboja galimybę įdarbinti daugiau trečiųjų šalių specialistų, ir tai apsunkina laivų įgulų formavimą. Susisiekimo ministerija numato kartu su socialiniais partneriais ieškoti bendro sutarimo bei kompromisinio sprendimo.

 

Lietuvos jūrininkų sąjunga kelia jūrininkams svarbius socialinius klausimus – dienpinigių, socialinės apsaugos ir sveikatos draudimo, gyventojų pajamų mokesčių, paslaugų teikimo užsienio šalių jūrininkams, tarptautinėse konvencijose numatytų teisių įgyvendinimo klausimus.

 

Ministro M. Skuodžio teigimu, aptartiems klausimams spręsti reikės dar ne vieno susitikimo, taip pat ir su kitomis ministerijomis, todėl svarbu nustatyti prioritetus ir visas suinteresuotas puses susodinti prie vieno stalo. Priimant sprendimus ypač svarbu įvertinti konkurencinę aplinką ir turėti ilgalaikę strategiją. Ministras pakvietė socialinius partnerius įsitraukti į bendras diskusijas ir pažadėjo atnaujinti jūrinės patariamosios tarybos veiklą.