BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo sektoriaus įstaigose siekiama įtvirtinti nulinę toleranciją korupcijai ir nepotizmui

Data

2021 07 28

Įvertinimas
10
korupcija.jpg

Efektyvus valstybės lėšų panaudojimas, dėmesys viešiesiems pirkimams, interesų konfliktų prevencija – šie ir kiti atsparumo korupcijai klausimai buvo aptarti trečiadienį vykusiame nuotoliniame ministro Mariaus Skuodžio pasitarime su Susisiekimo ministerijai pavaldžių įstaigų vadovais ir už korupcijos prevenciją organizacijose atsakingais asmenimis.
 

„Sieksime, kad susisiekimo sektoriaus įstaigų ir įmonių vadovai savo organizacijose įtvirtintų nulinę toleranciją korupcijai, užtikrins interesų konfliktų prevenciją, racionalų ir skaidrų ES ir valstybės lėšų naudojimą, netoleruos nepotizmo“, - susitikime kalbėjo M. Skuodis.
 

Ministras pabrėžė sieks, kad sektoriaus organizacijų darbe būtų vadovaujamasi susisiekimo ministerijos ir jos reguliavimo srities įmonių, įstaigų ir bendrovių darbuotojų elgesio kodeksu, kuriame įtvirtinti atvirumo, viešumo, sprendimų pagrįstumo principai, bei susisiekimo ministerijos ir jai pavaldžių organizacijų atsparumo korupcijai politika.
 

Ministerija yra parengusi lūkesčių laiškus pavaldžioms įstaigoms, kuriuose įtvirtinami ir pagrindiniai nulinės tolerancijos korupcijai principai, tokie kaip vidiniuose organizacijų dokumentuose apibrėžta dovanų politika, skaidri ir aiški paramos ir labdaros teikimo tvarka ir kiti.  
 

Liepos mėnesį parengta ir susisiekimo ministrui priskirtų valdymo sričių kovos su korupcija programa ir jos įgyvendinimo 2021-2022 m. priemonių planas, kurių tikslas – kurti skaidrią ir tvarią susisiekimo sistemą. Vadovautis šia programa ir priemonių planu savo kasdieninėje veikloje įpareigotos susisiekimo sektoriaus įmonės.

 

Iliustracijos autorystė - Alexas Fotos on StockSnap