BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Susisiekimo viceministras J. Skačkauskas: aviacijos sektoriuje siekiant ES žaliojo kurso tikslų svarbios Lietuvos ir tarptautinės pastangos

Data

2021 09 23

Įvertinimas
0
20210922105321_KROP5214.JPG

Oro transportas turi didelį potencialą skatinant ekonomiką ir siekiant neutralaus transporto poveikio aplinkai, todėl šioje srityje ypač svarbu užtikrinti tvarią plėtrą ir bendradarbiauti tiek šalies viduje, tiek tarptautiniu mastu. Tai pabrėžė susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas, sveikindamas „Vilnius tech“ vykstančios tarptautinės konferencijos „Klimato kaita ir oro eismo kontrolės vaidmuo“ dalyvius.

 

„Siekdami neutralaus transporto poveikio klimato kaitai iki 2050 m., aviacijos srityje matome bene didžiausias galimybes. Šalies oro transporto žalinimas kaip vienas svarbiausių siekių bus numatytas Lietuvos aviacijos strategijoje iki 2030 m., kurią planuojame patvirtinti dar šiais metais“, – sakė susisiekimo viceministras J. Skačkauskas.

 

Lietuvos aviacijos strategijoje bus numatyti artimiausi, vidutinės trukmės ir ilgalaikiai tikslai, siekiant tvarios ir aplinkai draugiškos aviacijos sektoriaus plėtros. Viceministro teigimu, šiam tikslui svarbus visapusiškas bendradarbiavimas ne tik šalies viduje, bet ir tarptautiniu mastu – Baltijos ir kitų Europos funkcinių oro blokų lygmeniu. Aviacijos srityje Lietuva visiškai palaiko Europos siekį kurti tvarų ir klimatui neutralų susisiekimą oro transportu.

 

Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija – tai ketvirtą kartą vykstantis metinis renginys, organizuojamas vadovaujant Centrinės Europos funkciniam oro blokui (angl. Functional Airspace Block Europe Central). Šios konferencijos kasmet rengiamos vis kitoje šalyje. Baltijos funkcinis oro blokas, kuriam priklauso Lenkija ir Lietuva, jau antrą kartą yra konferencijos šeimininkai. Renginyje dalyvauja akademikai, mokslininkai, pramonės lyderiai, ekspertai ir politikai.