BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vilniaus oro uoste vyko pratybos: buvo tikrinamas tarnybų pasirengimas avarinei situacijai

Data

2021 11 23

Įvertinimas
0
VNO pratybos NOV23 (2).jpg

Antradienio ryte Vilniaus oro uoste vyko civilinės saugos funkcinės pratybos, kurių metu patikrintas įvairių oro uoste dirbančių tarnybų ir Vilniaus miesto specialių pajėgų pasirengimas avarinės situacijos valdymui. Pratybų metu buvo imituojama situacija, kai orlaivis iškart po pakilimo avariniu būdu nusileidžia Vilniaus oro uoste. Pratybos įprastai oro uosto veiklai įtakos neturėjo – skrydžiai vyko įprastu režimu.

Pratybos truko nuo 6 iki 12 valandos, keleiviai oro uoste šiuo laikotarpiu galėjo matyti tam tikrus papildomus ir pratyboms skirtus ženklus, aktyvesnį specialiųjų tarnybų judėjimą oro uosto teritorijoje, tačiau įprasta oro uosto veikla nebuvo stabdoma.

Anot Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento vadovo Dainiaus Čiuplio, reguliarių įvairaus tipo pratybų organizavimas yra įprasta praktika visuose Lietuvos oro uostuose, kadangi jų metu yra patikrinamas realus pasiruošimas įvairioms situacijoms bei didinimas institucijų tarpusavio veiksmų koordinavimas.

„Saugumas ir pasirengimas valdyti ekstremalias situacijas yra prioritetas bet kurio oro uosto veikloje, ne išimtis esame ir mes, dėl to įvairaus tipo pratybos visų trijų šalies oro vartų teritorijose yra rengiamos periodiškai. Visgi šios pratybos yra išskirtinės dėl savo masto – jos įtraukia dešimtis institucijų, oro uoste veikiančių verslų, specialiųjų tarnybų atstovų, kurie visi pratybų metu praktiškai derina įgūdžius ir pritaiko jas efektyviam avarinės situacijos sprendimui“, – sako D.Čiuplys.

Bendras dalyvių, stebėtojų, savanorių skaičius pratybose siekė apie 200.

Pratybose dalyvavo oro uosto tarnybų,  Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, aviacijos bendrovės „KlasJet“ ir antžeminio orlaivių aptarnavimo paslaugas teikiančių įmonių „Baltic Ground Services" (BGS), Vilniaus miesto savivaldybė, "Oro navigacijos", Policijos departamento, Greitosios medicinos pagalbos stoties, Bendrojo pagalbos centro, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Susisiekimo ministerijos, Muitinės departamento, „Litcargus” atstovai.

Apie Lietuvos oro uostus

 

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. 2020 metais Lietuvos oro uostuose aptarnauta 1,8 mln. keleivių ir 30 tūkst. skrydžių.

 

LTOU informacija ir nuotr.