BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Vilniuje Ukrainos palaikymą įprasmino masinis apsikabinimas

Data

2022 05 06

Įvertinimas
1
Akcija Apsikabinkime Ukrainą 5.jpg

Penktadienį, per pietų pertrauką vilniečiai ir miesto svečiai, neabejingi Rusijos sukeltam karui Ukrainoje, rinkosi prie Ukrainos ambasados. Palaikymo akcijos dalyviai, pasipuošę Ukrainos vėliavos spalvomis, apsikabinę tylia minute pagerbė bei taip savo palaikymo žinutę nusiuntė Ukrainos laisvės gynėjams. Ši akcija įprasmino penktadienį Lietuvos pašto Ukrainos herojams išleistą pašto ženklą, kuriame ir pavaizduotas apsikabinimas. Kiekvienas įsigydamas šį pašto ženklą tiesiogine parama prisidės prie Ukrainos palaikymo, nes 1 eurą nuo pašto ženklo kainos skirs organizacijai VšĮ „Mėlyna ir geltona“ (Blue / Yellow).

„Kiekvienas esame pajutęs apkabinimo galią – kaip jis akimirksniu nuramina, apgaubia malonia šiluma, sukuria saugumo jausmą. Tai kalba, kuriai nereikia žodžių, tik vienas kito. Būtent šią žinią transliuoja pašto ženklas Ukrainos laisvės gynėjams. Kviesdami žmones į šią akciją siekėme žinutę iš pašto ženklo paversti realiais veiksmais – nusiųsti šiltą palaikymo žinutę ukrainiečiams, pabūti visiems kartu, kad nepasiduotume ir nepavargtume nuo karo“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė. 

Penktadienio popietę prie Ukrainos ambasados susirinko daugiau nei pusšimtis žmonių. Akcijos moderatorei Gabrielei Martirosian pakvietus, žmonės minutei apsikabino vienas kitą. Simboliškai apsikabinimas vyko tyloje, taip šiai akimirkai suteikiant dar daugiau svarbos ir jautrumo.

Susirinkusiems žmonėms padėkos žodžius Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta vardu tarė patarėjas Serhii Vasylenko: „Tai, kas atrodo kaip paprastas apsikabinimas, šių dienų kontekste turi ypatingą prasmę, dar vienas būdas atkreipti dėmesį į destruktyvų ir kruviną karą Ukrainoje, kuriuo siekiama panaikinti viską, kas susiję su Ukraina. Tikiu, kad šis unikalus pašto ženklas ir toliau vienys Lietuvos žmones palaikyti Ukrainą, tol, kol visi kartu džiaugsimės mūsų bendra Pergale, o po jos išliks priminimas apie tai, ką drąsiai išgyvenome kartu. Ateis laikas, kai mes – ukrainiečiai – galėsime taip pat priimti ir apkabinti lietuvius visoje klestinčioje Ukrainoje – nuo Lvovo iki Charkovo, nuo Kijevo iki Sevastopolio“.

Renginio metu susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė Ukrainos ambasadoriui įteikė Lietuvos pašto penktadienį išleistą pašto ženklą Ukrainos laisvės gynėjams.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos paštas šiuo gražiu gestu prisideda prie palaikymo Ukrainos žmonėms, narsiai kovojantiems už savo ir visos Europos laisvę. Eglės Kirlytės sukurtas pašto ženklas, kartu su geriausiais linkėjimais, keliaus ant laiškų ir atvirlaiškių per Lietuvą ir visą pasaulį, skleisdamas žinią apie mūsų šilumą, paramą ir vienybę tiek su nežmoniška agresija susiduriančia valstybe, tiek su ukrainiečiais, saugų prieglobstį jau radusiais čia, Lietuvoje“, – sako susisiekimo viceministrė. 

Iniciatyvos idėją įkvėpė tą pačią dieną Lietuvos pašto išleistas pašto ženklas Ukrainos laisvės gynėjams. Jame būtent ir pavaizduotas dviejų žmonių apsikabinimas. Kaip sako pašto ženklą sukūrusi kūrybinės agentūros „Autoriai“ dizainerė E. Kirlytė, apsikabinę žmonės reprezentuoja ramybę, šilumą bei meilę.