Jūrų uostai bei jūrinė navigacija
Po 2022 m. balandžio 16 d. draudžiama leisti bet kuriam su Rusijos vėliava registruotam laivui įplaukti į uostus, o po 2022 m. liepos 29 d. – ir į šliuzus, esančius Sąjungos teritorijoje, ir tokiems laivams įplaukti į uostus ir šliuzus, išskyrus galimybes patekti į šliuzus su tikslu išplaukti iš Sąjungos teritorijos. Draudimas galioja ir visiems laivams, kurie pakeitė savo Rusijos vėliavos registraciją į kitos valstybės po 2022 vasario 24 d. (ES Nr. 833/2014 3ea straipsnis).
Kiek tai susiję su bet kuriuo XLII priede išvardytu laivu, draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai:
a)leisti įplaukti į Sąjungos teritorijoje esančius uostus, tvirtinimo zonas ir šliuzus ir tokiam laivui į juos įplaukti;
b)importuoti į Sąjungą, pirkti ar perduoti tokį laivą;
c)tokį laivą parduoti, aptarnauti, įskaitant frachtavimą, arba eksportuoti;
d)eksploatuoti tokį laivą arba sudaryti jo įgulą
e)teikti tokiam laivui vėliavos valstybės registracijos, klasifikavimo, patikrinimo ir sertifikatų išdavimo paslaugas;
f)teikti finansavimą ir finansinę paramą, įskaitant draudimą, taip pat tarpininkavimo paslaugas, įskaitant laivų brokerio paslaugas;
g)teikti tokiam laivui techninę pagalbą ir kitas paslaugas, įskaitant bunkeriavimo, laivų aptarnavimo, įgulos keitimo paslaugas, krovinių pakrovimo ir iškrovimo paslaugas, laivo atmušų ir vilkiko paslaugas, ir
h)vykdyti su tokiu laivu perdavimą iš laivo į laivą ar kitaip perkrauti krovinius arba pirkti iš tokio laivo bet kokias paslaugas.
Draudžiama nuo 2023 m. liepos 24 d. į Sąjungos teritorijoje esančius uostus ir šliuzus leisti įplaukti laivams, vykdantiems perdavimą iš laivo į laivą bet kuriuo reiso į valstybės narės uostus ar šliuzus metu, jei kompetentinga institucija turi pagrįstų priežasčių įtarti, kad laivas pažeidžia 3m straipsnio 1 ir 2 dalyse bei 3n straipsnio 1 ir 4 dalyse nustatytus draudimus (ES Nr. 833/2014 3eb straipsnis).
- Kompetentingos institucijos tokiomis sąlygomis, kokias jos laiko tinkamomis, gali leisti laivui įplaukti į Sąjungos teritorijoje esantį uostą arba šliuzą, jei nustato, kad į jį įplaukti jam būtina humanitariniais tikslais.
Dėl išimčių ir leidimų netaikyti sankcijų galima kreiptis į Susisiekimo ministeriją ([email protected]).
Atnaujinimo data: 2026-03-13