BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos ir Slovėnijos transporto ministrai aptarė bendradarbiavimo perspektyvas, Mobilumo paketo klausimus

Data

2021 02 15

Įvertinimas
11
LT.png

Susisiekimo ministras Marius Skuodis, pirmadienį nuotoliniu būdu susitikęs su Slovėnijos infrastruktūros ministru Jernejumi Vrtovecu, aptarė galimybes stiprinti bendradarbiavimą jūrų ir oro transporto srityse, kurios yra svarbios abiejų šalių ekonomikai ir susisiekimui gerinti. Pokalbio metu taip pat apžvelgti 2021 m. antrąjį pusmetį ES Tarybai pirmininkausiančios Slovėnijos prioritetai: pandemijos suvaldymas, žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos spartinimas.

Lietuvos ministras, aptaręs Slovėnijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus bei ypatingą dėmesį tvaraus, inovatyvaus ir aplinką tausojančio transporto plėtrai, pažymėjo, kad šios kryptys svarbios, didinant visos bendrijos ekonomikos konkurencingumą ir transporto sektoriaus atsigavimą.

„Palankiai vertiname Slovėnijos planuojamo pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus – elektromobilumo ir skaitmenizacijos plėtrą, atsparumo būsimoms krizėms didinimą, keliame panašų tikslą skatinti inovacijas Lietuvos transporto sistemoje. Matome dar neatrastą potencialą stiprinti abiejų šalių tarptautinį ir regioninį bendradarbiavimą, mums aktuali Slovėnijos patirtis plėtojant tarptautinį susisiekimą Pietryčių Europos regione. Šiame kontekste ypač svarbus „Rail Balticos“ projektas, kuris 2026 m. priartins tris Baltijos šalis prie visos Europos geležinkelio sistemos“, – sakė susisiekimo ministras M. Skuodis.

Slovėnijos infrastruktūros ministras J. Vrtovecas pakvietė Lietuvos susisiekimo ministrą plėtoti susisiekimą oro skrydžiais, užmegzti bendradarbiavimą tarp Klaipėdos ir Koperio uostų. Abu pašnekovai sutarė palaikyti vieni kitų abipusiškai naudingas iniciatyvas prekybos ir turizmo srityse.

Ministrai apsikeitė nuomonėmis ir įžvalgomis apie Mobilumo paketą. Ministras M. Skuodis pabrėžė, kad įgyvendindamos vilkikų grąžinimo į veiklos centrą, kabotažo ir kai kuriuos kitus reikalavimus šalies transporto įmonės atsiduria mažiau palankioje padėtyje. Be to, reikalavimas grąžinti transporto priemonę į kilmės šalį yra sunkiai suderinamas su klimato kaitos tikslais ir įsipareigojimais mažinti taršą transporto sektoriuje.

Pasak Slovėnijos infrastruktūros ministro, mobilumo klausimai bus svarbi Slovėnijos pirmininkavimo ES Tarybai darbotvarkės dalis.