BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


Lietuvos susisiekimo ministras dalyvavo Kinijos rengiamame viršūnių susitikime su Vidurio ir Rytų Europos šalių vadovais

Data

2021 02 09

Įvertinimas
5
12.jpg

17+1 formato Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių viršūnių susitikime nuotoliniu būdu Lietuvai atstovaujantis susisiekimo ministras Marius Skuodis akcentavo Europos Sąjungos ir Kinijos bendradarbiavimo darbotvarkę bei dvišalį bendradarbiavimą logistikos ir transporto srityje.

„Kaip Europos Sąjungos narė matome didelį potencialą Europos Sąjungai bendradarbiauti su Kinija, įgyvendinant ES ir Kinijos strateginę darbotvarkę“, – savo pasisakyme viršūnių susitikime pabrėžė M. Skuodis.

Tuo pat metu, pasak jo, Lietuva teikia svarbią reikšmę dvišalių santykių su Kinija darbotvarkei, daugiausia dėmesio skirdama transportui bei logistikai, kurie Lietuvos atveju tradiciškai sukuria daugiau kaip 12 procentų  šalies  bendrojo vidaus produkto.

Lietuva aktyviai dalyvauja įgyvendinant daugiarūšio transporto, jungiančio Vakarų Europos ir Skandinavijos rinkas bei Kiniją, sprendimus. Nepaisant COVID-19 poveikio pasaulinei ekonomikai, krovinių vežimo geležinkeliais iš Kinijos  per Lietuvą apimtis per 2020 metus išaugo beveik 5 kartus. Šiemet planuojama išlaikyti panašų krovinių srautą.

Taip pat plėtojant dvišalį bendradarbiavimą, anot ministro, svarbūs inovatyvūs finansinių technologijų sprendimai, galintys palengvinti tarptautinę logistiką ir prekybą. 

„Abipusė ekonominė nauda, atviros ir skaidrios rinkos, lygios verslo veiklos sąlygos – principai, kurie leistų mūsų šalių ir regionų ekonomikai sparčiau atsigauti po COVID-19“, – viršūnių susitikime kalbėjo Lietuvos susisiekimo ministras.