BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis.


M. Skuodis Lenkijoje aptars strateginių transporto ir karinio mobilumo projektų įgyvendinimą

Data

2022 12 21

Įvertinimas
0
LT-PL.jpg

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ketvirtadienį vyksta į Lenkijos–Lietuvos pasienį, kur su šios šalies transporto ministru Andrzejumi Adamczyku aptars tarptautinės magistralės „Via Baltica“ rekonstrukciją ir kitų strateginių infrastruktūros projektų įgyvendinimą, taip pat karinio mobilumo jungčių su Europa gerinimo klausimus.

Lietuvos ir Lenkijos ministrų susitikimo metu šalių pasienyje planuojama aptarti galimus sprendimus, siekiant plėtoti Aradnykų–Lazdijų kelių transporto jungtį bei Baltijos šalių jūrų uostų strategines jungtis su Ukraina. Be to, abi šalys numato siekti didesnių Europos Sąjungos investicijų kariniam mobilumui regione rekonstruojant kelius. 

Ministras Lenkijoje taip pat dalyvaus „Via Balticos“ atkarpos ruožo Suvalkai–Budziskas atidarymo renginyje.

„Via Baltica“ yra strategiškai svarbi Lietuvos ir tarptautiniam susisiekimui, tai – vienas intensyviausių tranzito ruožų šalyje.

Šiuo metu Lietuvoje jau yra pradėti „Via Balticos“ ruožo nuo 72,50 iki 79 km rekonstravimo darbai, netrukus bus pradėta ir kito ruožo (nuo 79 iki 85 km) rekonstrukcija. Planuojama, kad visa apie 40 km šio magistralinio kelio atkarpa bus rekonstruota iki 2024 m. pabaigos, dvejais metais anksčiau, nei planuota. 

Po rekonstrukcijos šis kelias turės atitikti tarptautinius infrastruktūros saugos ir eismo organizavimo standartus, taip pat karinio mobilumo poreikius.

Lietuva ir Lenkija intensyviai bendradarbiauja vystydamos karinio mobilumo projektus. Ministrai susitikimo metu planuoja aptarti visų strateginių kelių modernizavimo planus, naudojant Karinio mobilumo fondo lėšas.