ITS sprendžia daugelį įprastų problemų, su kuriomis susiduria transporto sektorius bei gali būti taikomos visų rūšių transportui: kelių, oro, jūrų ir geležinkelių. Įprastai, ekspertai klasifikuoja ITS į tris kategorijas: saugumo, aplinkos ir judumo.
ITS nauda
1. Mažinamas įvykių keliuose ir mirčių dėl jų skaičius.
Įvykiai keliuose visame pasaulyje nusineša tūkstančius gyvybių per metus. Lietuvoje eismo saugos lygis žemesnis negu ES vidurkis, o dauguma eismo įvykių įvyksta dėl eismo dalyvių kaltės. ITS diegimas gali sumažinti žmogiškojo faktoriaus klaidų tikimybę pritaikant priemones greičio kontrolei ir rizikingam vairavimui valdyti.
2. Mažinama žala aplinkai gerinant energijos vartojimo efektyvumą ir mažinant išmetamųjų teršalų kiekį.
Kelių transportas vis dar lemia didžiąją dalį transporto sektoriaus išmetamųjų teršalų kiekį. ITS diegimas gerina eismo valdymą, o tai prisideda prie neigiamo poveikio klimatui mažinimo. Išmanesni ir tvaresni viešojo transporto sprendimai gali paskatinti daugiau transporto priemonių naudotojų rinktis alternatyvius būdus keliauti.
3. Optimizuojamas eismas ir mažinamos spūstys.
Naudojant išmaniąsias technologijas eismo centrų operatoriai gali tiksliai ir efektyviai valdyti eismą ir jo intensyvumą. Taip išvengiama spūsčių susidarymo, iškilusios problemos sprendžiamos realiu laiku ir optimizuojamas infrastruktūros naudojimas.
4. Užtikrinamas efektyvesnis ir patogesnis transporto paslaugų teikimas.
ITS gali padėti vystyti efektyvesnius maršrutus bei prisidėti prie daugiarūšio judumo plėtros ir geresnio transporto paslaugų užtikrinimo vartotojams. Tam ypatingai pasitarnauja mobiliųjų programėlių, maršruto planavimo, navigacijos ar vieningo elektroninio bilieto ITS priemonės.
Daugiau informacijos apie ITS:
ITS situacija Lietuvoje (vienlapis)
ITS situacijos Lietuvoje analizė
Gerosios ITS užsienio praktikos
ITS vizija ir vystymo rekomendacijos
ITS vystymo ir skatinimo Lietuvoje apskritojo stalo diskusija Susisiekimo ministerijoje